Radek Černý čelil dvěma penaltám | SK Slavia Praha

Radek Černý čelil dvěma penaltám

Na vítězství Groclinu v utkání přípravného turnaje Arcadia Belek Cup by ve dvacáté minutě nevsadil nikdo. Slávisté s dvoubrankovým náskokem kontrolovali hru. Po zápase jim ale zbyly oči pro pláč, polský tým, ve kterém hostuje i slávista Lumír Sedláček, vyhrál 3:2. „Kdybychom v poločase vedli 4:1, nikdy by k tomu nedošlo,“ řekl gólman Radek Černý.

„Prohospodařili jsme šance,“ mrzelo zkušeného brankáře. Slavia předváděla kvalitní fotbal. Příležitosti přibývaly jak na běžícím páse. Neujala se ale ani jediná a soupeř snížil. „Z první ošemetné situace jsme vyrobili pokutový kop,“ podotkl Černý.

Ve druhé půli se na červenobílých projevil náročný program uplynulých čtyř dnů, ve kterých absolvovali tři zápasy. Poláci vyrovnali a vytvořili si několik dalších možností ke skórování. Dlouho se zdálo, že o tom, kdo na turnaji obsadí třetí příčku, rozhodnou penalty. Desítka se nakonec kopala jen jedna – v poslední minutě duelu ji využil Rasiak. „To už jsme nebránili dobře. Spolu s neproměněnými šancemi z prvního poločasu to byly rozhodující momenty,“ uzavřel Černý.