Slávisty mrzelo, že se neprosadili v koncovce | SK Slavia Praha

Slávisty mrzelo, že se neprosadili v koncovce

Slávisté se rozloučili s podzimní částí sezóny i pohárovou Evropou. K postupu přes Levski ale neměli daleko, oproti ostudě s Českými Budějovicemi se dokázali vyrovnat s velkou marodkou a předvedli výrazně lepší výkon. „Vyříkali jsme si pár věcí, proto jsme možná hráli v obraně dobře, po delší době to byl fotbal. Škoda, že jsme nedali gól,“ posteskl si stoper Martin Müller.

Levski se dopředu nijak nehrnul. Zásluhu na tom má i defenzíva Slavia, která čistou šanci soupeři nedovolila. Do dvou polopříležitostí se dostal jen útočník Georgi Ivanov. Síť nerozvlnili ani červenobílí. Hodně blízko byl Davida Kalivoda, který neuspěl sám před gólmanem. „Dostal jsem výbornou přihrávku od Pavla Kuky, ale byl jsem zády k bráně. Než jsem si míč zpracoval, stačil Ivankov vyběhnout a já naopak nestačil balón dloubnout a nastřelil jsem ho,“ popsal akci z úvodního dějství.

Dvakrát se ve druhé půli v nebezpečném úniku nevedlo ani Adautovi. Ten si mohl připsat alespoň asistenci, jeho nebezpečný centr poskakující po malém vápně však spoluhráči ze skrumáže do brány nedopravili.

Nescházelo mnoho a vedení nám po přestávce zařídil Martin Müller. Jeho dělovka z přímého kopu proletěla zdí a trefila nohu zkoprnělého brankáře. „Míč zaplaval, neviděl ho. Škoda, že se to od něj neodrazilo výš, Radek Bejbl by se pak dostal k hlavičce,“ zavzpomínal. „Vepředu nám to nešlo, je to blbý vůči klukům v obraně, kteří odehráli výborný zápas,“ uzavřel uzdravený Tomáš Došek, ve čtvrtek krajní záložník.