Vítězství v Liberci trefil Karel Piták | SK Slavia Praha

Vítězství v Liberci trefil Karel Piták

Slavia se v tabulce dotáhla na druhou Spartu. Rozhodlo o tom její pondělní vítězství 1:0 v dohrávce 14. ligového kola v Liberci. Jedinou branku vstřelil v první půli záložník Karel Piták. Diváci sledovali pohledný fotbal s řadou šancí na obou stranách, slávisty několikrát podržel gólman Radek Černý.

„Viděli jsme vynikající ofenzivní kopanou. Obě mužstva chtěla hrát dopředu. My na rozdíl od Liberce alespoň jednu šanci využili,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Slavie Miroslav Beránek. „Ve druhé půli jsme nedrželi míč, jak jsme chtěli, přesto přišly další příležitosti. Pak jsme i se štěstím přestáli hektický konec zápasu,“ doplnil kouč svůj komentář.

Na hřišti Slovanu jsme nastoupili v kombinované sestavě, zdravotní potíže vyřadily ze hry Richarda Dostálka, Tomáše Doška, Patrika Gedeona a Martina Müllera. V záloze se tak představili mladíci Martin Latka a David Kalivoda. V obraně pak uzdravený Milan Zachariáš. Trenér mladé slávisty pochválil, vyzdvihl zejména Kalivodu. „Předvedl vynikající výkon, odevzdal se. Navíc přihrál na gól.“

„Nemyslím, že bychom v útočných snahách zaostávali,“ podotkl Ladislav Škorpil, kouč Liberce, jehož svěřenci nás v úvodu duelu zatlačili. „Ale po zhodnocení celé první půle byla Slavia v protiútocích nebezpečnější. Poté, co jsme po přestávce vystřídali, měli náhradníci Papoušek s Hološkem dvě nebezpečné šance, ale k vyrovnání nevedly. Gól jsme nevstřelili ani v hektickém závěru,“ povzdechl si.