PREVIEW: Trpišovský a Tecl před Plzní | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Trpišovský a Tecl před Plzní

Šlágr 23. kola FORTUNA:LIGY se blíží. O sobotním domácím utkání s Plzní promluvil hlavní trenér Jindřich Trpišovský, útočník Stanislav Tecl odpovídal na dotazy fanoušků.

Souboj Slavie s Plzní, prvních dvou týmů tabulky, uvidí v sobotu od 18:00 vyprodaný Eden.

„Všichni se vždycky těšíme na ty nejdůležitější zápasy, kdy je vyprodáno, kdy je plný stadion. Věříme, že předvedeme dobrý výkon, nadchneme fanoušky a půjdeme si za tím, co chceme,“ pevně věří trenér Jindřich Trpišovský.

Na pravidelné dotazy fanoušků odpovídal Stanislav Tecl, který se Slavií získal čtyři mistrovské tituly, za Viktorii přidal další dva.

„Můj nejlepší gól byl ten z derby,“ odpovídal na jeden z dotazů fanoušků desetigólový střelec.

Slávisté půjdou do utkání posílení výjimečnou bilancí z domácích utkání v letošní sezoně. V domácí soutěži dokázali v Edenu dovést do vítězného konce všech jedenáct duelů.

„Domácí bilance je skvělá, tým si doma věří, pomáhají mu fanoušci, ta energie žene tým dopředu. Chceme navázat na dobré domácí výkony,“ říká trenér sešívaných.

Plzeň v jarní části sezony z šesti utkání získala deset bodů. Nejlepším střelcem soupeře je jedenáctigólový Roman Květ.

„Plzeň je komplexní tým. Jsou hodně silní v soubojích, ve vzduchu i ve standardkách. Využívají typologii Chorého. Je to vyspělý tým se zkušenými hráči, jsou dlouho pohromadě. Bude to o tom najít skulinky, kdy bychom mohli mít převahu a eliminovat soupeře,“ zná silné stránky soupeře Jindřich Trpišovský.

Trenérský tým Slavie těší zlepšující se zdravotní stav Lukáše Masopusta s Jakubem Hromadou. První jmenovaný se představil v pondělním derby rezervních týmů, druhý je v plném tréninku.

„Kuba Hromada už se celý týden připravuje s týmem, chyběl nám hodně. Lukáš Masopust má za sebou těžké období, měl dvoje antibiotika, nemoc se mu vrátila. Jeho návrat byl hodně komplikovaný. Jsme rádi, že trénuje s týmem a je použitelný na část utkání,“ uzavírá trenér Jindřich Trpišovský.

Zápas proti Plzni začíná v sobotu v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport.

Aktuálně

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Šest slávistů s lvíčaty na EURO jednadvacítek

5. 6. 2023
Trenér Jan Suchopárek povolal na evropský šampionát do jednadvaceti let, který bude probíhat v Gruzii a Rumunsku, sedmero slávistů.

Novým mediálním partnerem Slavie je platforma Seznam.cz

4. 6. 2023
Nejstarší český klub oznámil další výraznou posilu. SK Slavia Praha uzavřela mediální partnerství se společností Seznam.cz, technologickým lídrem a tuzemskou internetovou jedničkou. Spojení dvou silných značek má za cíl zviditelnit sportovní i další strategické aktivity Slavie v očích české veřejnosti.

Další články