PREVIEW: Trpišovský a Lingr před Budějovicemi | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Trpišovský a Lingr před Budějovicemi

Sešívané čeká v neděli venkovní ligový souboj v Českých Budějovicích. Utkání vyhlíží v preview trenér Jindřich Trpišovský a Ondřej Lingr, kterému pokládali otázky fanoušci na sociálních sítích.

Dynamu patří v tabulce sice až třináctá příčka, naposledy ale doma přehrálo silné Bohemians a stejně jako sešívaní se probilo mezi nejlepší čtyřku domácího poháru. „Vypadají velice dobře. V Plzni prohráli, ale hráli velmi dobře. V MOL Cupu vyhráli dva zápasy. V domácím prostředí vypadají velice kompaktně, hrají kombinačně a drží se na míči,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.

Pohodlnou výhru 4:0 nad Vyškovem řídil dvěma góly Václav Jurečka, po takřka půlroční pauze chytal soutěžní duel Aleš Mandous. Poprvé v jarní části nastoupil Taras Kačaraba a po nemoci hrál i Petr Ševčík. „Mám radost. Vyškov je velmi dobrý tým. Zaslouženě vyhráli ve Zlíně i v Jablonci. Měli jsme hodně změn, takže jsem rád za výkon a celý projev týmu. Do zápasu jsme vstoupili hodně dobře. Výkony hráčů, kteří dlouho nehráli, byly výborné. Navázali jsme na podobný výkon jako se Slováckem,“ říká o středečním duelu hlavní trenér.

Vítěznou středeční trefu obstaral Ondřej Lingr, který tým proti Vyškovu vedl jako kapitán. Už se ale soustředí na nedělní duel na jihu Čech. „Nebude to nic jednoduchého. Hrajeme venku, ale musíme k tomu přistoupit více zodpovědně než v Teplicích, kde to nebylo dobré. Ten zápas budeme chtít odčinit a rozhodnout ideálně v první půli,“ říká Ondřej Lingr.

Hlavní trenér Slavie promluvil i o aktuálním stavu marodky. „Je to Provi a Jakub Hromada, kteří jsou mimo. Lukáš Masopust začal po nemoci s individuálním tréninkem, ale je tam velký deficit. Zbytek hráčů je v pohodě,“ dodává trenér Trpišovský.

Zápas proti Českým Budějovicím začíná v neděli v 17:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV sport. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Šest slávistů s lvíčaty na EURO jednadvacítek

5. 6. 2023
Trenér Jan Suchopárek povolal na evropský šampionát do jednadvaceti let, který bude probíhat v Gruzii a Rumunsku, sedmero slávistů.

Novým mediálním partnerem Slavie je platforma Seznam.cz

4. 6. 2023
Nejstarší český klub oznámil další výraznou posilu. SK Slavia Praha uzavřela mediální partnerství se společností Seznam.cz, technologickým lídrem a tuzemskou internetovou jedničkou. Spojení dvou silných značek má za cíl zviditelnit sportovní i další strategické aktivity Slavie v očích české veřejnosti.

Další články