USAR a hasiči v Edenu: Díky za zážitek! | SK Slavia Praha
Více

USAR a hasiči v Edenu: Díky za zážitek!

Vítěznému šlágru mezi Slavií a čtvrtým Slováckem (2:0) přihlížela v neděli v Edenu vzácná návštěva, čestní hosté z řad Hasičského záchranného sboru ČR, jejich speciální jednotky USAR, která pomáhala při ničivém zemětřesení v Turecku, a turecký velvyslanec v ČR.

Do předzápasového studia zavítal Jiří Čapek, člen HZS hlavního města Prahy a fanoušek Slavie, který kolegy z USAR pomáhal vypravit na tureckou misi. Z rukou Lukáše Valy převzal jako dárek dres Ondřeje Koláře, jehož je velkým fandou.

„Ze současného týmu obdivuju právě Ondru a jeho kolegu Aleše Mandouse, oba by si zasloužili být prvním brankářem Slavie,“ má jasno Jiří Čapek.

Po nástupu hráčů na hřiště brigádní generál Ing. Luděk Prudil a poručík Ing. Marek Steiner, který v Turecku byl zástupcem velitele USAR, dostali z rukou předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka dárkový šek od partnerů Slavie.

Ceremoniálu, po kterém následovala minuta ticha za oběti ničivého zemětřesení v jihovýchodním Turecku a Sýrii a v sobotu zesnulého Martina Pěničku, mistra liga ze sezony 1995/96 a semifinalistu Poháru UEFA, se zúčastnil i turecký velvyslanec v ČR, jeho excelence Egemen Bagis.

Další členové USAR a hasiči přihlíželi dvougólovému představení z VIP boxu edenského stadionu. „Nesmírně si vážím a děkuji za vaši práci, kterou jste v Adiyamanu odvedli. Zachránili jste tři lidské životy, osm desítek těl jste dokázali vyprostit ze sutin. Čeští hasiči navždy zůstanou nedílnou součástí a symbolem pomoci při odklízení následků hrozivé katastrofy, která naši zemi postihla,“ smekl před nasazením členů USAR Egemen Bagis.

Po konci duelu zavítali vzácní hosté rovněž do slávistické kabiny, kde si mohli užít oslavy vítězství přímo s hráči a realizačním štábem Jindřicha Trpišovského. Celý tým jim za jejich obdivuhodnou práci a nasazení vestoje zatleskal.

„Děkujeme, že jste nám tohle umožnili. Gratuluji vám k vašemu vítězství, které bylo skrz boj o titul velmi důležité. A budu velmi rád, když se ještě někdy potkáme, třeba na společném tréninku, o kterém jsme se s panem Tvrdíkem bavili. Ještě jednou díky, byl to velký zážitek,“ uzavřel poručík Ing. Marek Steiner.

Aktuálně

Etický kodex: Rozvíjíme hodnoty zakladatelů Slavie

24. 3. 2023
Slavia se v letošním roce hodlá ještě mnohem více soustředit na prohlubování své společenské odpovědnosti. V rámci nové strategie zveřejňuje klub znění svého etického kodexu, ve kterém se hráči i zaměstnanci zavazují hrát a chovat se v duchu zásady fair play.

V neděli od 14:00 derby žen na Letné

23. 3. 2023
Slávistky čeká v neděli první derby jarní části sezony. Utkání je na programu v neděli 26.března od 14:00 v epet Areně. Derby žen odvysílá živě O2 TV Sport. Vstupenky jsou v prodeji online.

Hráči na hostování: Branka Zeronika pomohla Příbrami do čela

23. 3. 2023
Jak se v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem přehledu.

Další články