V pátek od 17:00 osmifinále MOL Cupu v Karviné | SK Slavia Praha
Více

V pátek od 17:00 osmifinále MOL Cupu v Karviné

Sešívané čeká v pátek od 17:00 osmifinále MOL Cupu, které odehrají v Karviné. O zápasu promluvili asistent trenéra Jaroslav Köstl a útočník Václav Jurečka.

Slávisté posilnění pěti ligovými výhrami v řadě vyhlíží poslední soutěžní zápas podzimu. V pátek v Karviné zabojují o postup mezi osm nejlepších celků MOL Cupu. „Je to pro nás důležitý zápas, poháru dáme všechno. Hraje se o pohár, který jsme minule nezískali, chceme to změnit. Dostali jsme soupeře, který pořád patří do první ligy,“ říká Jaroslav Köstl.

„Povinnost je postoupit, i když je to nevyzpytatelný soupeř. Nebude to jednoduché utkání a musíme to zvládnout,“ je si vědom Václav Jurečka.

Sešívaní na Karvinou nemají dobré vzpomínky. V loňské sezoně je nakonec sestoupivší klub obral ve vzájemných duelech o pět bodů. „Je pravda, že vždycky ztratíme s týmy, které pak spadnou. Vloni nás remíza a porážka stály dá se říct titul, hlavně domácí prohra byl úlet. To prostředí v Karviné mám ale rád, je to hezký stadion. Na nás se vždycky vyhecují, což je nepříjemné,“ popisuje Köstl.

Václav Jurečka loňskou bilancí s moravskoslezským klubem zatížený není. Naopak nikdy nezapomene na svůj první ligový gól, který přišel právě do sítě Karviné. „Vzpomínám si na něj, byl z pravé strany, když jsem hrál křídlo v Opavě. Zápas myslím skončil 1:1, takže na to vzpomínám moc rád. Snad na ten gól navážu a pomůžu týmu k postupu do čtvrtfinále,“ přeje si Jurečka.

Ondřej Lingr, Matěj Jurásek, Eduardo Santos. Ti všichni svého času navlékali černozelený dres a o zvýšenou motivaci budou mít v pátek postaráno. „Už jsme se s nimi o tom bavili. Ondra Lingr na to myslí, chtěl by být v zápase kapitán. Hodně se těší (smích). Matěj je přímo odtamtud, takže uvidíme, jak na tom bude. Ve Zlíně nenastoupil. Eduardo se tam ukázal, teď podával výborné výkony a doufám, že v tom bude pokračovat,“ doufá asistent trenéra.

Jindřich Trpišovský po vítězství ve Zlíně na tiskové konferenci zadoufal, že by na část utkání mohl být připravený i Petr Ševčík. Případný start reprezentačního záložníka ale zůstává nejistý. „Mohl by být k dispozici, ale zatím to tak nevypadá. Je s kondičními trenéry, uvidíme. Rozhodne se ve středu,“ uzavírá Jaroslav Köstl.

Zápas proti Karviné začíná v pátek v 17:00, přímým přenosem ho vysílá ČT sport.

Aktuálně

Jurečka jako Bican! Jak se stal králem střelců?

3. 6. 2023
Václav Jurečka prožil fenomenální závěr ligy. Před nadstavbou ztrácel na nejlepšího střelce 11 branek, po pěti zápasech ale mohl slavit, protože nasázel 12 gólů a vystřílel si korunu pro krále střelců.

Fotbal i program světového formátu. Eden oslaví 15 let

3. 6. 2023
Finále prestižního mezinárodního turnaje nejlepších mládežnických akademií, premiérové derby kategorie U15 na hlavním stadionu, koncertní show známého rapera Majka Spirita, i nahlédnutí do míst, kde se na zápasy připravují hráči našeho A-týmu. To vše a mnohem víc vás čeká na akci Eden žije! Přijďte společně s námi příští sobotu oslavit 15 let našeho domova. Vstupné? Zdarma!

Dorostence čeká derby víkend

2. 6. 2023
V sobotu 3. a v neděli 4. června proběhnou derby všech dorosteneckých kategorií. Dvě se odehrají doma, na Xaverově, a ke dvěma mládežníci vycestují na Strahov.

Další články