V neděli od 18:00 proti Zlínu | SK Slavia Praha
Více

V neděli od 18:00 proti Zlínu

Slávisté se připravují na poslední ligový zápas podzimní části FORTUNA:LIGY. V neděli změří ve venkovním prostředí síly se Zlínem. Před zápasem promluvil pro sešívané fanoušky trenér Jindřich Trpišovský a záložník Jakub Hromada.

„Musíme podat stejně kvalitní výkon jako v posledních zápasech. Důležitá bude efektivita a také pozornost v defenzivních řadách. Neradi bychom se ocitli v situaci, že první gól vstřelí soupeř, což se nám ve venkovních utkáních už několikrát stalo. Chceme navázat primárně na výkony z domácích zápasů, které jsme zvládli. Po dlouhé době máme na předzápasovou přípravu celý týden. Věřím, že budeme koncentrovaní, do utkání dobře vstoupíme a otevřeme ho úvodní brankou,“ hlásí před nedělním duelem Jindřich Trpišovský.

„Na hřišti necháme všechno, je to pro nás velmi důležité utkání. Bez ohledu na to, jak bude probíhat, je pro nás hlavní výhra. Chceme první část sezony zakončit úspěšně a přivést si ze Zlína tři body,“ dodává záložník Jakub Hromada.

Zlínu patří v průběžné tabulce předposlední patnáctá příčka. Osm ze svých dvanácti bodů ale získal na domácím stadionu. Nejlepším střelcem týmu je třígólový útočník Lamin Jawo.

„Na Zlín se připravujeme už od středy, měli jsme čas zaměřit se na video, vyléčit některé šrámy. I vzhledem k tomu, že už jsme se Zlínem letos na podzim hráli, je to pro nás velmi přívětivé načasování. Důležité volno ocenili hlavně Lukáš Provod s Jakubem Hromadou, kteří doléčili svá zranění a budou tak k zápasu lépe připraveni,“ hodnotí situaci v týmu trenér Trpišovský.

„Přiznám se, že výkony Zlína jsem v průběhu sezony příliš nesledoval. Teď si ukážeme jejich silné a slabé stránky, kterých se budeme snažit využít. Nehraje roli, jestli hrajeme doma se Spartou nebo venku proti Zlínu. Je to ligové utkání za tři body, které jedeme získat,“ říká slovenský středopolař.

Sešívaní měli dostatek času na přípravu. Přesně týden, což pro ně byla v kontextu dosavadní části sezony zcela raritní věc.

„Největší úleva je to pro hráče jako David Jurásek, Peter Olayinka nebo Taras Kačaraba, kteří to teď táhli bez možnosti si déle odpočinout. Díky volnějšímu režimu se přes týden mohli věnovat regeneraci a doléčení drobných šrámů,“ popisuje rozpoložení stěžejních hráčů mužstva trenér Trpišovský.

„Je to pro nás v sezoně snad poprvé, kdy máme před zápasem celý týden volný. Ke konci sezony je to velmi příjemné, využili jsme toho na maximum, doléčili jsme menší zranění. Doufám, že se to v utkání projeví,“ říká Jakub Hromada.

Trenérský tým věří, že na neděli budou k dispozici někteří hráči, které trápili zdravotní problémy.

„Je šance, že k dispozici bude právě Jakub Hromada nebo Lukáš Provod, kteří s námi odcestují. Lukáš má za sebou část zápasu s Baníkem a týden regenerace, což je pro něj velmi důležité. Kádr bude hodně podobný tomu, který hrál poslední zápas proti Baníku,“ zakončil předzápasové interview hlavní trenér sešívaných.

Zápas proti Zlínu začíná v neděli v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace nejen pro fanoušky cestující na utkání naleznete na našich klubových kanálech. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články