Slavia a Baník podpoří sdružení F*ck Cancer | SK Slavia Praha
Více

Slavia a Baník podpoří sdružení F*ck Cancer

SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava během vzájemného nedělního zápasu podpoří charitativní projekt F*ck cancer. Hráči obou týmů nastoupí na hřiště v levandulových cylindrech, které si vybrali jako svůj symbol pro boj s rakovinou zástupci F*ck Cancer.

Jakmile zazní úvodní hvizd rozhodčího, budou hráči Slavie a Baníku soupeři, z nichž oba budou chtít vyhrát. Ještě před utkáním ale oba týmy spojí své síly pro dobrou věc a podpoří kampaň pro boj s rakovinou. Na hřiště nastoupí v cylindrech levandulové barvy, což je stejná barva, jakou mají základní rakovinné buňky. Cylindry pro F*ck Cancer vyrábí firma Tonak, která je zároveň partnerem projektu.

Slavia jako klub vnímá, že jí fandí početná skupina mladých fanoušků. Byli bychom rádi, kdyby se i naším prostřednictvím dozvěděli více o tom, jak pomoci onkologicky nemocnému kamarádovi, a kde vyhledat pomoc, pokud by se rakovina dotkla jich samotných. Jsme rádi, že se k nám Baník připojil.

"Nemuseli jsme dlouze přemýšlet, zda se k akci připojit, nebo ne. Nejen proto, že jeden z našich mladých hráčů se s atakem této zákeřné nemoci musel v minulých týdnech vypořádat. Každá podobná iniciativa může vést k záchraně života, takže o jejím smyslu nemůže být sebemenších pochyb," řekl tiskový mluvčí Baníku Ostrava Marek Lorenc. Osmnáctiletému hráči Matěji Šínovi byla rakovina diagnostikována v červnu, aktuálně se pomalu nadějný mladík zapojuje do tréninkového procesu.

Právě na cílovou skupinu 15 – 25 let se zaměřuje hlavní činnost charitativního projektu F*ck Cancer. „Chceme veřejnost upozornit, že rakovina se bohužel vyskytuje i v této věkové skupině. Rádi bychom vybudovali platformu zahrnující komunitu lidí, kteří si onkologickým onemocněním prošli a mohou pomáhat ostatním a motivovat je v jejich boji s nemocí. Dále bychom rádi sdružovali i veškeré informace o odborné pomoci v místě bydliště a jeho okolí, aby nemocný věděl, na koho se může obrátit. A v neposlední řadě bychom chtěli oslovit mladou generaci, aby věděli, jak se chovat k nemocnému kamarádovi a jak s ní žít. Naše heslo je „empatie místo apatie“, nechceme, aby rakovina a onkologicky nemocní byli přehlíženi, ale aby ostatní věděli, jak se k nim mají chovat. V budoucnu bychom byli rádi, kdybychom mohli jezdit s našimi „hrdiny“ na besedy do škol, aby mladí slyšeli, co všechno boj s rakovinou obnáší,“ vysvětluje členka výboru F*ck Cancer Barbora Hájková, která sama prošla onkologickým onemocněním hlavy.

Nedělnímu utkání bude přihlížet i 25 „hrdinů“, kteří bojovali s rakovinou, a kteří v rámci charitativního projektu F*ck Cancer nabízejí pomocnou ruku dalších onkologicky nemocným pacientům. „Hrdinové jsou v našem spolku pacienti, kteří si vytáhli Černého Petra a bojují s nemocí. A my ostatní, kteří se ve F*ck Cancer angažujeme, se nazýváme „vojáky“, tedy těmi, kteří bojují za nemocné a snaží se jim pomoct,“ říká místopředseda spolku Petr Vančura. I „vojáci“ doprovodí své kamarády na nedělní zápas a pokud by fanoušky zajímalo víc informací o celém spolku a jeho činnosti, tak mohou přijít ke stánku F*ck Cancer u vstupu č. 2.

Aktuálně

Novým mediálním partnerem Slavie je platforma Seznam.cz

4. 6. 2023
Nejstarší český klub oznámil další výraznou posilu. SK Slavia Praha uzavřela mediální partnerství se společností Seznam.cz, technologickým lídrem a tuzemskou internetovou jedničkou. Spojení dvou silných značek má za cíl zviditelnit sportovní i další strategické aktivity Slavie v očích české veřejnosti.

Jurečka jako Bican! Jak se stal králem střelců?

3. 6. 2023
Václav Jurečka prožil fenomenální závěr ligy. Před nadstavbou ztrácel na nejlepšího střelce 11 branek, po pěti zápasech ale mohl slavit, protože nasázel 12 gólů a vystřílel si korunu pro krále střelců.

Fotbal i program světového formátu. Eden oslaví 15 let

3. 6. 2023
Finále prestižního mezinárodního turnaje nejlepších mládežnických akademií, premiérové derby kategorie U15 na hlavním stadionu, koncertní show známého rapera Majka Spirita, i nahlédnutí do míst, kde se na zápasy připravují hráči našeho A-týmu. To vše a mnohem víc vás čeká na akci Eden žije! Přijďte společně s námi příští sobotu oslavit 15 let našeho domova. Vstupné? Zdarma!

Další články