V neděli od 18:00 v Edenu proti Baníku Ostrava | SK Slavia Praha
Více

V neděli od 18:00 v Edenu proti Baníku Ostrava

Sešívané čeká v neděli od 18:00 ligové utkání v Edenu proti Baníku Ostrava. Zápas vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a Matěj Jurásek.

Slávisté vyhlíží poslední domácí zápas podzimní části. V utkání věnovanému oslavě 130 let klubu přivítají v neděli od 18:00 Baník Ostrava. „Musíme podat co nejlepší výkon. Čeká nás zápas se soupeřem, který je vždycky fyzicky dobře vybavený. Má vysoké hráče, je silný ve standardkách. Musíme hrát dobře v obraně, být pevní v soubojích a efektivní v ofenzivě. Podat takový kompaktní výkon,“ říká hlavní trenér Jindřich Trpišovský.

Baníku náleží v tabulce devátá příčka. Pod novým trenérem Pavlem Hapalem získal v lize šest bodů z devíti možných a postoupil do osmifinále MOL Cupu. „Změna trenéra jim určitě prospěla. Vyhráli myslím dva zápasy ze tří, ale Baník je vždycky nepříjemný. Myslím, že to bude těžké. Ještě jsem proti nim nehrál, ale s Karvinou jsem proti nim nenastoupil, takže úplně nevím, co od toho čekat,“ říká záložník Matěj Jurásek.

Sešívaní touží rozloučit se s Edenem a fanoušky vítězně a odčinit čtvrteční remízu se Sivassporem. V tabulce Evropské konferenční ligy skončili třetí a do jarní fáze se neprobojovali. „Dalo mi to strašně moc. Ten první zápas se mi moc nepovedl, ale naopak ten domácí si myslím, že se mi povedl, takže si myslím, že mi to dalo opravdu moc,“ říká Jurásek.

V utkání se Sivassporem střídali kvůli zranění o půli Lukáš Masopust a Aiham Ousou. Nad jejich startem v neděli visí otazník. „Oba podstoupí vyšetření na magnetické rezonanci. U Masa jde o tříslo, když podklouzl a bolí ho to. Aiham má oteklý kotník po situaci ke konci poločasu. Zatím to vypadá, že u jednoho je start vyloučení, u druhého je to na neděli tak padesát na padesát,“ odhaduje trenér Trpišovský.

Zápas proti Baníku začíná v neděli v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Slávisti, přijďte nás podpořit a užít si speciální zápasový program k oslavě 130 let Slavie.

Aktuálně

Jurečka jako Bican! Jak se stal králem střelců?

3. 6. 2023
Václav Jurečka prožil fenomenální závěr ligy. Před nadstavbou ztrácel na nejlepšího střelce 11 branek, po pěti zápasech ale mohl slavit, protože nasázel 12 gólů a vystřílel si korunu pro krále střelců.

Fotbal i program světového formátu. Eden oslaví 15 let

3. 6. 2023
Finále prestižního mezinárodního turnaje nejlepších mládežnických akademií, premiérové derby kategorie U15 na hlavním stadionu, koncertní show známého rapera Majka Spirita, i nahlédnutí do míst, kde se na zápasy připravují hráči našeho A-týmu. To vše a mnohem víc vás čeká na akci Eden žije! Přijďte společně s námi příští sobotu oslavit 15 let našeho domova. Vstupné? Zdarma!

Dorostence čeká derby víkend

2. 6. 2023
V sobotu 3. a v neděli 4. června proběhnou derby všech dorosteneckých kategorií. Dvě se odehrají doma, na Xaverově, a ke dvěma mládežníci vycestují na Strahov.

Další články