V neděli od 18:00 v Edenu proti Baníku Ostrava | SK Slavia Praha
Více

V neděli od 18:00 v Edenu proti Baníku Ostrava

Sešívané čeká v neděli od 18:00 ligové utkání v Edenu proti Baníku Ostrava. Zápas vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a Matěj Jurásek.

Slávisté vyhlíží poslední domácí zápas podzimní části. V utkání věnovanému oslavě 130 let klubu přivítají v neděli od 18:00 Baník Ostrava. „Musíme podat co nejlepší výkon. Čeká nás zápas se soupeřem, který je vždycky fyzicky dobře vybavený. Má vysoké hráče, je silný ve standardkách. Musíme hrát dobře v obraně, být pevní v soubojích a efektivní v ofenzivě. Podat takový kompaktní výkon,“ říká hlavní trenér Jindřich Trpišovský.

Baníku náleží v tabulce devátá příčka. Pod novým trenérem Pavlem Hapalem získal v lize šest bodů z devíti možných a postoupil do osmifinále MOL Cupu. „Změna trenéra jim určitě prospěla. Vyhráli myslím dva zápasy ze tří, ale Baník je vždycky nepříjemný. Myslím, že to bude těžké. Ještě jsem proti nim nehrál, ale s Karvinou jsem proti nim nenastoupil, takže úplně nevím, co od toho čekat,“ říká záložník Matěj Jurásek.

Sešívaní touží rozloučit se s Edenem a fanoušky vítězně a odčinit čtvrteční remízu se Sivassporem. V tabulce Evropské konferenční ligy skončili třetí a do jarní fáze se neprobojovali. „Dalo mi to strašně moc. Ten první zápas se mi moc nepovedl, ale naopak ten domácí si myslím, že se mi povedl, takže si myslím, že mi to dalo opravdu moc,“ říká Jurásek.

V utkání se Sivassporem střídali kvůli zranění o půli Lukáš Masopust a Aiham Ousou. Nad jejich startem v neděli visí otazník. „Oba podstoupí vyšetření na magnetické rezonanci. U Masa jde o tříslo, když podklouzl a bolí ho to. Aiham má oteklý kotník po situaci ke konci poločasu. Zatím to vypadá, že u jednoho je start vyloučení, u druhého je to na neděli tak padesát na padesát,“ odhaduje trenér Trpišovský.

Zápas proti Baníku začíná v neděli v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Slávisti, přijďte nás podpořit a užít si speciální zápasový program k oslavě 130 let Slavie.

Aktuálně

Tým je připravený, konkurence se ještě zvýšila

27. 1. 2023
Na tiskové konferenci před začátkem jarní části sezony hovořil trenér Jindřich Trpišovský o průběhu zimní přípravy, šíři kádru, situaci kolem Petera Olayinky a výkonech Micka van Burena.

S přestupním obdobím jsem velmi spokojen

27. 1. 2023
Na tiskové konferenci před jarní částí sezony promluvil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík o změnách v kádru, nových možnostech rehabilitace i ambicích zachránit B-tým ve druhé lize.

Ve čtvrtfinále MOL Cupu doma proti Vyškovu

27. 1. 2023
Páteční los domácího poháru přisoudil slávistům do čtvrtfinále druholigový Vyškov. Utkání se odehraje v Edenu.

Další články