Výhra nad Baníkem Ostrava, Kožárová v čele střelkyň | SK Slavia Praha
Více

Výhra nad Baníkem Ostrava, Kožárová v čele střelkyň

Slávistky porazily v 6.kole 1.ligy žen nováčka ligy Baník Ostrava 8:0 a ligovou tabulku vedou bez ztráty bodu. Výhru našich fotbalistek řídila útočnice Kožárová, která vstřelila dvě branky a vévodí ligové tabulce střelkyň. Další branku přidala Šurnovská, Růžičková, Černá, Divišová a poprvé v české lize Nekesa, jedna branka Ostravy byla vlastní.

Fotbalistky Slavie čekal po úspěšném postupu do UWCL soupeř ze spodních pater tabulky, trenér Karel Piták tak nechal odpočívat některé hráčky a v sestavě udělal hned sedm změn. Poprvé na české trávníky vyběhla i čerstvá posila Nekesa, která se po pár minutách na hřišti radovala z první ligové branky.

„Myslím že se nám zápas povedl, mám radost za holky, které dostaly od trenéra šanci a zvládly to takhle skvěle. Herní systém, který teď praktikujeme, nám sedí, to, co děláme v tréninku dokážeme přenést do zápasu a to přináší úspěch. Střelecky se mi daří, branek mohlo být víc, stále na sobě musím pracovat a proměnit každou příležitost, kterou mi tým připraví,“ svěřila dojmy po zápase střelkyně Tereza Kožárová.

„Už zítra budeme znát soupeře základních skupin UWCL a moc se těším na soupeře, které nám los přidělí. Přeji si samozřejmě skupinu, ze které máme šanci postoupit a kde můžeme ukázat svoji kvalitu. Osobně si přeji Wolsburg, St.Polten a Zurich,“ uzavřela střelkyně.

Další ligové utkání čeká naše fotbalistky po reprezentační pauze l, a to derby se Spartou! Utkání se hraje 15.10. od 14:00 na domácím stadionu v Horních Měcholupech.

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články