Slávisté v reprezentacích. Koho a kdy sledovat? | SK Slavia Praha
Více

Slávisté v reprezentacích. Koho a kdy sledovat?

Klubový fotbal se na dva týdny odmlčí, řada slávistů se ale představí v národních týmech. Pojďme se podívat, jaké hráče můžeme během reprezentační přestávky sledovat.

Česká republika

Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval pro nadcházející zápasy Ligy národů trojici slávistů. Původní duo Lukáš Masopust - Petr Ševčík doplnil lídr tabulky ligových střelců Stanislav Tecl. Reprezentační výběr čeká nejprve domácí zápas proti Portugalsku, který se uskuteční v sobotu 24. 9. od 20:45 ve Fortuna Areně. Ke druhému utkání vycestuje červenobílý trojlístek do St Gallenu, kde 27. 9. od 20:45 narazí na aktuálně poslední tým skupiny Švýcarsko. Oba duely vysílá přímým přenosem ČT Sport. Mezi náhradníky figurují Aleš Mandous, David Douděra, Tomáš Holeš, Ondřej Lingr, Lukáš Provod a Václav Jurečka.

Lvíčata vyzvou v rámci baráže o EURO 2023 Island. První zápas je naplánován na 23. 9. od 18:00, odveta se hraje ve stejný čas o čtyři dny později v Českých Budějovicích. Z A-týmu sešívaných byli povoláni David Jurásek a Matěj Jurásek. Nominaci doplní také čtveřice hráčů, kteří ze Slavie hostují. Do dvojzápasu s Islandem bude připraven brankář Antonín Kinský (MFK Vyškov), stoper Tomáš Vlček (FK Pardubice), záložník Matěj Valenta (FC Slovan Liberec) a útočník Daniel Fila (FK Teplice).

Také reprezentaci U19 čekají boje o nadcházející Mistrovství Evropy. V nabitém programu změří svěřenci trenéra Bejbla síly s Andorrou (21. 9. 14:00), Švýcarskem (24. 9. 18:30) a Řeckem (27. 9. 18:30). Všechny zápasy se uskuteční v zemi helvétského kříže. Z mladých slávistů se můžeme těšit na Adama Dvořáka, Ondřeje Kričfalušiho, Alberta Labíka, Štěpána Berana, Adama Pudila, Matěje Zachovala a Daniela Šmigu. Mezi náhradníky figuruje brankář Tomáš Kolodziej a obránce David Beránek.

Švédsko

Velký soutěžní debut pro Aihama Ousoua! Kapitán švédské reprezentace U21 si za výkony ve Slavii vysloužil premiérovou pozvánku do seniorského národního týmu. Švédové odehrají v rámci skupiny B Ligy národů utkání proti Srbsku (24. 9. 20:45) a o tři dny později na domácí půdě proti Slovinsku (27. 9. 20:45).

Ukrajina

Obranu ukrajinského výběru vyztuží stoper Taras Kačaraba. Ukrajince čeká nejprve zápas se Skotskem (21. 9. 20:45), poté s Arménií (24. 9. 15:00) a na závěr znovu se Skotskem (27. 9. 20:45).

Libérie

Libérijský národní tým se bude moci znovu opřít o Oscara Dorleyho. Mužstvo v řadách se slávistickým univerzálem vyzve v rámci přátelských zápasů nejprve 25. 9. od 14:00 Niger a a následně 27. 9. od 14:00 Egypt.

Aktuálně

Nervozita nám svazovala nohy, v závěru to byla křeč

28. 5. 2023
B-tým po prohře v Prostějově sestupuje po jedné sezoně zpět do ČFL: „Je to škoda, kluci rostli, potřebovali by ale ještě druhou sezonu, aby se po otrkání ještě více rozjeli," mrzí trenéra Marka Jarolíma.

B-tým: Prohra v Prostějově znamená sestup

28. 5. 2023
Béčko v posledním kole druhé ligy prohrálo v Prostějově a také kvůli souhře výsledků z ostatních duelů posledního kola sestupuje do ČFL.

Poslední rozhovor Petera Olayinky: Bylo mi ctí!

28. 5. 2023
Pět let v červenobílém dresu, 50 branek a 26 asistencí, sedm trofejí. A rovněž desítky rozhovorů, delších i kratších... Tohle je ten vůbec poslední. Slávisti, užijte si ho! Peter Olayinka na vás nikdy nezapomene. Stejně jako vy na něj.

Další články