Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů | SK Slavia Praha
Více

Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů

Ivan Schranz podstoupil v průběhu čtvrteční noci v Ústřední vojenské nemocnici CT vyšetření hlavy a krční páteře, které prokázalo vážné poranění. Slovenský reprezentant bude Slavii chybět minimálně šest týdnů. Ivanovi přejeme brzké uzdravení!

Ivan Schranz se nešťastně zranil v 80. minutě čtvrtečního zápasu základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Ballkani (3:2).V běžeckém souboji s Egzonem Sinanim padl na trávník a soupeř jej kolenem neúmyslně zasáhl do oblasti spánku.

Následně byl ze hřiště otřesený odnesen na nosítkách.

Bezprostředně po konci utkání se Schranz cítil dobře, v průběhu večera se ale jeho stav zhoršil stran bolesti hlavy. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích se v nočních hodinách podrobil CT mozku a krční páteře s nálezem praskliny spánkové kosti, očnice, šestého krčního obratle a zakrvácení.

Schranz byl následně hospitalizován ne neurochirurgii, kde zůstává na pozorování. Předběžný odhad jeho absence zní minimálně šest týdnů. Do konce podzimní části už Slavii na hřišti nepomůže.

„Se Schranzíkem jsme si psali v noci, jeho stav se následně rapidně zhoršil. Poranění hlavy i krčního obratle je velké, situace na hřišti tak i vypadala. Je to pro nás i pro něj těžká zpráva. Přejeme mu všichni brzké uzdravení a doufáme, že ho brzy uvidíme mezi námi. V jeho léčbě budeme maximálně nápomocní,“ říká hlavní trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Tým je připravený, konkurence se ještě zvýšila

27. 1. 2023
Na tiskové konferenci před začátkem jarní části sezony hovořil trenér Jindřich Trpišovský o průběhu zimní přípravy, šíři kádru, situaci kolem Petera Olayinky a výkonech Micka van Burena.

S přestupním obdobím jsem velmi spokojen

27. 1. 2023
Na tiskové konferenci před jarní částí sezony promluvil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík o změnách v kádru, nových možnostech rehabilitace i ambicích zachránit B-tým ve druhé lize.

Ve čtvrtfinále MOL Cupu doma proti Vyškovu

27. 1. 2023
Páteční los domácího poháru přisoudil slávistům do čtvrtfinále druholigový Vyškov. Utkání se odehraje v Edenu.

Další články