Takový úvod se nesmí stát. Ale nepřibrzdí nás to | SK Slavia Praha

Takový úvod se nesmí stát. Ale nepřibrzdí nás to

Záložník Lukáš Provod hovořil po remíze 1:1 se Slováckem na tiskové konferenci o předvedeném výkonu, své úspěšné penaltové situaci a rozdílech mezi českou ligou a evropskými poháry.

„Do zápasu jsme vstoupili katastrofálně, hned v první minutě jsme si nechali dát gól. Bylo to pak pro nás velmi složité, protože Slovácko umí hrát podobná utkání ze zajištěné defenzivy. Zápasy tady jsou hodně o soubojích a my se tomu v některých částech prvního poločasu až příliš přizpůsobili. Nehráli jsme svoji hru, příliš jsme to nakopávali, míč létal z jedné strany na druhou. Ve druhé půli se to zlepšilo, bylo vidět, že jsme měli více sil. I přes řadu závarů obou týmů jsme ale bohužel dokázali vstřelit jen jeden gól. Stěžejní je pro nás vždy vstup do zápasu, my musíme být ti, kdo vstřelí první branku. Nesmí se stát, že se to podaří soupeři a my pak zápas doháníme celých 90 minut,“ zhodnotil zápas Provod.

Slovácko mělo řadu vyložených šancí, je pro vás bod v tomto kontextu ztrátou?
„Remíza je pro nás ztrátou vždy. Přijeli jsme si pro všechny body, je ale pravda, že jsme soupeře pustili do velkého množství tutových příležitostí. U videa si musíme rozebrat, z čeho tyto situace vyplynuly. V české lize je důležité vycházet z pevné defenzivy, gól jsme schopní dát vždycky. Jak říkám, musíme si to rozebrat.“

Nguyen si na vaši penaltu sáhl, jak byste situaci popsal?
„Byl jsem rozhodnutý, kam penaltu kopnu. Provedení nebylo nejlepší, ale naštěstí to tam spadlo, za což jsem rád.“

Vnímáte remízu na Slovácku jako zaškobrtnutí před Evropou?
Nemyslím si, že by nás to mělo přibrzdit, evropské poháry jsou specifické, jde o dvě zcela odlišné soutěže. Teď se zkoncentrujeme na zápas v Turecku. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo předtím a věřím, že budeme úspěšní.“

Měl zápas parametry evropské soutěže?
„Co se týče tempa, tak asi ano. Zápasy v Evropě jsou jiné, týmy se snaží hrát fotbalověji a po zemi, takže jsme schopní je napadat výš. Není to tak, že by rozehráli a kopali to za nás. Sivasspor ještě nemám tolik nakoukaný, ale určitě to bude odlišné utkání.“