Druhý gól byl laciný. Bah? Asi náš nejlepší hráč | SK Slavia Praha

Druhý gól byl laciný. Bah? Asi náš nejlepší hráč

Trenér Jindřich Trpišovský hovořil po remíze s Feyenoordem zejména o výkonu v druhém poločase a vyrovnávacím gólu soupeře, pochválil ale i hru Alexandera Baha, diváckou kulisu i celkovou úroveň utkání.

„Zápas byl těžký, Feyenoord velice dobře do utkání vstoupil, hned začátek byl hodně soubojově i běžecky náročný. Bylo málo místa na hřišti, soupeř potvrdil svoji velkou kvalitu i z prvního zápasu a svého vystupování i v letošní sezoně. Na obou stranách se těžko vytvářely šance, bylo to spíš nahánění od obou týmů v presinku a honění rozehrávky, což nám potom pomohlo k prvnímu gólu i dalším dvěma nebezpečným situacím, které jsme měli. Pak došlo k věci, kterou jsme nechtěli, aby Senesi měl klid na rozehrávku a přenesl balon na druhou stranu, z čehož jsme dostali na 1:1. Poté přišlo vyloučení, v druhém poločase jsme měli dvě šance, které jsme nevyužili. Pak jsme se díky Kuchtovi dostali do vedení 2:1, zápas následně probíhal podobně jako s Haifou, chodili jsme do hodně brejků do otevřené obrany, které většinou skončily nedohranou situací a brejkem na druhou stranu. Nepodařilo se nám vytěžit z protiútoků, které jsme měli, rozdílový gól a nechali jsme zápas otevřený až do konce, což se nám vymstilo vyrovnáním v nastaveném čase. Byla dobrá kulisa, náročný zápas, přijel jeden z nejkomplexnějších soupeřů, který tady hrál za dlouhou dobu. My jsme si obrovskou individuální chybou v nastavení nechali utéct vítězství. Je to škoda, protože nás to stálo spoustu sil a spoustu nasazení a práce v utkání. Byl to laciný, nepochopitelný gól, nehodnotí se mi to dobře, zápas jsme měli zvládnout. Šancí jsme na to měli dost,“ hodnotí remízu s holandským velkoklubem kouč Slavie.

Alexander Bah byl možná náš nejlepší hráč

Alexander Bah předvedl v zápase skvělý výkon. Jak poslední minuty a druhý gól ovlivnilo to, že právě on musel ze hřiště nuceně odejít?
„Jeho výkon byl fantastický, a to ještě hrál na jednoho z nejlepších hráčů soupeře, typologicky strašně nebezpečného. V tom jsme viděli klíč v zápase, odbránit Sinisteru a využít jeho postavení, když soupeř nemá míč. To je samozřejmě náročné, protože musíte jako bek podpořit každou útočnou akci a pak se vrátit zpátky. Aiham ho sice dostupoval, takže to bylo vzadu jeden na jednoho, každopádně to vyžadovalo rychlý návrat. Alex byl možná náš nejlepší hráč, ukázal to, co je na tyhle velké evropské zápasy potřeba. Běžecká vybavenost, rychlost, odolnost, ale i dobré čtení situací. Bohužel v křídelních prostorech to byl náš nejnebezpečnější hráč, tam se zápas rozhodl, ostatní hráči tam nebyli tak nebezpeční. Samozřejmě k tomu všemu se nám v nastavení zranil, to je přesně ono. Je tam devadesát jedna minut, ta situace nenastane, přesně taková, na kterou jsem Ibru Traorého upozorňoval, když šel na hřiště. Říkal jsem mu, aby pohlídal Ekpaie, aby si nenechal naběhnout nikoho za záda, protože je jasné, že to je jediná situace, ze které nás mohou potrestat. Samozřejmě to pak bylo to, co se stalo čtyřicet vteřin potom, co Alex nebyl na hřišti. Hráče tam nemáte, a hned za minutu vás z toho prostoru potrestají.“

Jak se změnila situace pro obránce, když hřiště opustil Linssen a naskočil Dressers, který dal dva góly? Změnilo se i pro vás něco ve chvíli, kdy se brzo střídalo na straně Feyenoordu?
„Nezměnilo se nic ohledně kvality, on to ukazuje i v Holandsku. Kvalitativně je to stejný útočník, občas nastupuje i s Linssenem, který hraje z křídla. Jde spíše o typologii, která je trochu jiná, Linssen je náběhový hráč s dobrou hlavou a výběrem místa na zadní tyči, silný v zaseknutí a změně směru. Gólům ale předcházely úplně jiné chyby, ať už při prvním přenesení hry, i když to Dessers udělal samozřejmě výborně, u druhého je to věc, co se na takové úrovni nemůže stát. Byla to za mě absolutně jednoduchá věc, on se do té situace vůbec neměl dostat.“

Mění se pro vás remízou něco vzhledem k poslednímu utkání v Berlíně? Jedete tam s tím, že víte, že pro postup do jara tam prostě nesmíte prohrát…
„V tomhle ani ne, mrzí mě spíš, že jsme ztratili body do koeficientu, jak klubového, tak českého. Možná na dlouhou dobu jsme naposledy hráli zápas před fanoušky a měli jsme ho vyhrát. Směrem k zápasu s Unionem se toho moc měnit nebude, třeba to bude dobře pro nás, než abychom s něčím kalkulovali v hlavě. Jsem hlavně zklamaný z výsledku a zkratu v nastavení.“

V druhé půli jsme si měli vytvořit více situací

Jak jste říkal, možná na dlouhou dobu poslední zápas před plným stadionem. Jak jste smutný z toho, že vláda opět zpřísnila opatření a znovu na to doplatí sport?
„Zklamaní jsme hodně, doba je složitá, trvá to dlouho. Asi nikomu nepřidá, že krom všech problémů, které vám to přináší, vám ještě někam zakážou jít.“

Zpět k Alexi Bahovi, jaký je jeho stav a co se na hřišti přesně stalo?
„Byl zhruba třicet vteřin v bezvědomí. Na to, jak to vypadalo v první chvíli, to teď už vypadá docela dobře. Pojede na vyšetření a CT, uvidíme zítra, pravděpodobně to bude otřes mozku, bylo to po srážce hlavami. Situaci jsem ale neviděl ani v reálu ani na videu. Bezprostředně to nevypadalo dobře, byl v bezvědomí, teď normálně komunikuje, je ale otřesení a jede na vyšetření. První predikce je nějaký stupeň otřesu mozku.“

Co říkáte na závěr utkání? Nebylo to podobně hektické jako proti Maccabi, byla tam jedna šance, kterou zastavil Bah, pak ta hlavička do břevna a pak gól. Vypovídá to něco o týmu?
„Jak jsem už říkal, bylo to podobné jako s Haifou, chyběl tomu druhý gól. Nevyužili jsme naše brejky, soupeř měl kvalitu, změnil rozestavení. Po dlouhém autu pak došlo k takové situaci, pokaždé, když je to o gól, tak ať hrajete proti deseti nebo jedenácti, tak se může stát cokoliv, hraje se vabank. Pro mě je spíše zklamání, že máme zápas nějak rozehraný, hrál proti nám ale skvělý soupeř, nejsilnější, který tu za poslední dobu byl, po všech stránkách. Soupeře bylo o jednoho méně a stejně v posledních dvaceti minutách byli nejvytíženější hráči naši stopeři. Řešili desítky obranných situací, což je za mě smutné a neuvěřitelné, byli v těžkých situacích, které museli zachraňovat. My podstoupíme obrovské riziko při zakládání útoku, abychom se dostali přes první vlnu obrany soupeře, přes ní se dostaneme, a pak na soupeřově polovině hřiště udělám nevynucené, zbytečné chyby, kdy ztratíme balon a valí se to na druhou stranu. To samozřejmě soupeři typologicky vyhovuje. Dokud v evropských zápasech, stejně jako v těch ostatních, ale tady obzvláště, rozhodčí nepískne konec, musíte hrát. Pak přijde jedno zaváhání, soupeř dá dobrý centr, je tam skvělý náběh a dostaneme gól. Měli jsme si vytvořit více situací jednak proto, abychom vstřelili třetí gól, a když už ne, tak abychom větší minutáž strávili v poslední třetině hřiště a situace řešil soupeř, ne my vzadu.“

Před prvním vstřeleným gólem jste něco řešili s pomezním rozhodčím. Šlo o otočený aut, nebo se vám nezdálo něco jiného?
„Celkově to byl nepovedený výkon na obě strany, byly tam ale čtyři situace během deseti minut, včetně jednoho ofsajdu, který nebyl. Máme za sebou notebook, takže jsme ty situace viděli. Pak tam byl otočený aut, tak jsem rozhodčímu říkal, že už je to asi šestá situace během deseti minut, která jde proti nám. On mi ale vysvětloval, že to vidí dobře. Myslím si ale, že to byl dobrý zápas, jsem naštvaný kvůli tomu poslednímu gólu, hrozně se to ve mně vaří. Je to gól, který nemůžeme dostat, zvláště v nastavení. Někdy to někdo trefí z dálky, nebo je tam nějaký souboj, občas se některé věci těžko brání, jako například první gól, kdy to soupeř udělá skvěle. Tím druhým gólem jsem ovlivněný, jsem strašně naštvaný, byl to ale dobrý zápas a pro rozhodčí to bez videa bylo těžké.“