Ztráta dvou bodů slávisty mrzela | SK Slavia Praha

Ztráta dvou bodů slávisty mrzela

O vývoji sobotního derby se rozhodlo po deseti minutách. Martin Zbončák musel ze hřiště a domácí začali bránit. „Dostal jsem balón od Pavla Kuky a šel sám na kasu. Když jsem se chystal střílet, tak mi Zbončák zablokoval nohu, jasná červená,“ rozebíral situaci záložník Karel Piták.

Slavia před sebou měla téměř celý zápas proti oslabenému soupeři, míč za záda gólmana Blažka ale nedopravila. „Proti bránící Spartě jsme se neprosadili,“ pokrčil rameny středopolař Rudolf Skácel, který se těsně po vyloučení Zbončáka mohl stát slavným, jeho přímý kop vyrazil Blažek s největšími obtížemi.

Do příležitostí se červenobílí příliš nedostávali, s defenzívou letenských si nevěděli rady. „Nedokázali jsme si vytvořit příležitost,“ povzdechl si Piták. Ani po přestávce toho slávisté moc nenabídli. Bušení do obrany domácích k úspěchu nevedlo. „Ke konci už ubývaly síly,“ řekl Piták o nezáživném druhém dějství.

Naopak z ojedinělého protiútoku se mohl prosadit Marek Kincl, po centru Poborského trefil boční síť. „Jestli mi zatrnulo? Ne, střílel z úhlu. Jinak to bylo asi tak všechno, co předvedli, měli náznaky, ale žádnou stoprocentní šanci,“ řekl Adam Petrouš.

Slavia svůj náskok na Spartu nezvýšila a má o stále o jeden bod k dobru. Nezvítězila však už ve třech ligových utkáních v řadě. „Ztráta nás mrzí. Ale na druhou stranu jsme neprohráli. Uvidíme, komu se bude bod hodit na konci sezóny,“ zamyslel se Piták. „Měli jsme na vítězství, bohužel, nepovedlo se, jedeme dál,“ uzavřel obránce Adam Petrouš.