Zabrzdilo nás vyrovnání, říkal Martin Lukeš | SK Slavia Praha

Zabrzdilo nás vyrovnání, říkal Martin Lukeš

Po utkání v Plzni kroutili slávisté nevěřícně hlavami. Ve Štruncových sadech si připsali první porážku v probíhající ligové sezóně, i když jim dlouho hrálo vše do not. „Zápas jsme měli pod kontrolou, tlačili jsme, vedli 1:0. Co víc si přát,“ mračil se záložník Rudolf Skácel, jediný slávistický střelec sobotního duelu. Síť rozvlnil už v 6. minutě. „Sbíhali jsme se k Karlem Pitákem k přihrávce Pavla Kuky. Karel mi balón přenechal a já to dal podél brankáře,“ popisoval svůj zásah. Další příležitosti zůstaly nevyužity, i když zejména Kukova hlavička po gólu volala.

A tak udeřil soupeř. Po chybě Patrika Gedeona v rozehrávce a jeho následném faulu se před poločasem trefil z trestného kopu kapitán Milan Barteska. Kdekomu přišla na mysl situace z Viga, kdy do sítě mířil ve stejné situaci Alexander Mostovoj, také kapitán s desítkou na dresu. A stejně jako ve Španělsku nestačil Radek Černý zareagovat. „Neviděl jsem balón,“ řekl po zápase brankář, který se po vyrovnání zlobil na své spoluhráče. „Plzeňští fotbalisté mi bránili ve výhledu, volal jsem na kluky, ať je odstaví, proto jsem se rozčiloval,“ vysvětloval svou gestikulaci. Že by Slavii poznamenalo střetnutí ve Vigu, Radek Černý odmítl. „Tyhle dvě utkání bych nespojoval, tady jsme vedli 1:0.“

Za stavu 1:1 spadla na červenobílé deka. Ve druhé půli byli nervózní a nedařilo se jim. Knakal strhl vedení na stranu Viktorky a pohroma byla na světě. „Zabrzdilo nás vyrovnání a druhý gól tomu nasadil korunu. Chtěli jsme, ale nešlo to, utíkaly nám míče,“ posteskl si středopolař Martin Lukeš. „Za stavu 1:1 se soupeř dostal na koně a začal hrát velmi dobře, my naopak špatně,“ krčil rameny Skácel.