Hromada: Jsem rád, že jsem nastoupil, ale ztráta mrzí | SK Slavia Praha
Více

Hromada: Jsem rád, že jsem nastoupil, ale ztráta mrzí

PRAHA/ĎOLÍČEK – Po dlouhé době nastoupil do soutěžního zápasu a vůbec poprvé se Jakub Hromada předvedl v sešívaném dresu v lize. „Po devíti týdnech jsem mohl odehrát ligové utkání. Kdyby mi to někdo řekl, nevěřil bych tomu. Z toho pohledu je to pozitivní a žene mě to k větší práci. Výsledek nás ale samozřejmě mrzí,“ uvedl po zápase střední záložník.
Jak se Hromada po dlouhé době na hřišti cítil? „V první půli to bylo super, co se týče fyzických sil. Ve druhé půli možná docházely síly. Byl to náročný zápas a těší mě, že jsem dostal šanci,“ komentoval Jakub Hromada po utkání.

„Snažili jsme se hrát aktivně během celého zápasu. Šanci jsme si vypracovali, ale bohužel jsme nevstřelili žádný gól. Nedařilo se nám vytvořit souvislý tlak, je to škoda, chtěli jsme si odvézt tři body,“ pokračoval slovenský reprezentant do 21 let.

Slávisté jsou v ligových zápasech zatím v útoku nepříliš efektivní. „Myslím, že to vnímá každý. Střelecká aktivita není taková, jakou bychom si představovali. Pracujeme na tom v tréninku a snažíme se zlepšit. Všichni věříme, že naši střeleckou smůlu prolomíme hned ve středu,“ doufá Hromada.

Ve druhé půli sešívaní tolik šancí jako v úvodu utkání neměli. „Chtěli jsme strhnout utkání na naši stranu, vstřelit gól, ale domácí dobře bránili. Bohemka měla jednu šanci, také Lašty chytil perfektně jednu střelu. Mrzí nás, že jsme naše šance neproměnili i že jsme soupeře do nějakých pustili,“ dodal středopolař.

Aktuálně

Hovory z Edenu: Rozhovor s Jaroslavem Tvrdíkem

22. 9. 2022
Ve čtvrtek odpoledne mluvil Jaroslav Tvrdík v rozhovoru z Edenu o tématech okolo klubu.

Hráči na hostování: van Burenův gól k výhře nestačil, Kinský se činil v derby

22. 9. 2022
Jak s v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Sešívaný gólostroj: Překonání rekordu české ligy

22. 9. 2022
Slávisté během prvních osmi kol nastříleli jednatřicet branek a překonali tak rekord samostatné české historie. Předchozí rekord nejvíce vstřelených gólů za prvních osm ligových kol držela od roku 2020 taky Slavia s 26 brankami.

Další články