Rozhodl týmový duch, těšilo trenéra Petrouše | SK Slavia Praha
Více

Rozhodl týmový duch, těšilo trenéra Petrouše

PRAHA/JULISKA - Po zápase Olomoucí slíbil změny v sestavě a svůj slib dodržel. Do utkání na Dukle poslal tři nové hráče a ti se mu, spolu s osmi dalšími, odvděčili premiérovou ligovou výhrou v tomto ročníku. Jak trenér Michal Petrouš hodnotí zápas Dukla - Slavia?

„Myslím si, že jsme začali velmi dobře. Prvních dvacet, pětadvacet minut bylo vidět, že jsme na Duklu dobře připravení, nedostali se ke své specifické pro soupeře nepříjemné hře. Přečkali jsme ale i jednu šanci, kdy nás Černý podržel, hráč Dukly tam zakončoval z bezprostřední blízkosti,“ popisoval úvod utkání trenér Slavie Michal Petrouš.

„Ale i my jsme měli dobré příležitosti a po zásluze jsme šli do vedení. V poli jsme byli o něco lepší a až na konci půle se Dukla dostala do tempa. Na začátku druhé půle jsme pak ještě trefili tyčku,“ zmínil Petrouš i velkou Juharovu šanci z úvodu druhého poločasu.

Dukla zariskovala, hráli jen na dva obránce. Nakopávali, zjednodušili hru, ale ubránili jsme se. Po dlouhé době dnes rozhodl bojovný týmový duch, už na přípravě jsem říkal, že když se nevrátíme k výkonu jako v minulé sezoně v Plzni, nemůžeme vyhrát. Nasazení, bojovnost a sebeobětování musí být vidět v každém zápase,“ vyzdvihl trenér Slavie týmový výkon svých svěřenců.

„Cením si vítězství na Dukle, odtud se tři body nevozí. Dukla tu vyhrála snad třináct zápasů v řadě, má dobré protiútoky. Cením si toho, že máme tři body, v naší situaci obzvlášť. Kluci to potřebovali a věřím, že proti Teplicím to na nich bude vidět,“ pokračoval Michal Petrouš.

„Věřím, že změny v sestavě pomohly, že bylo vidět, že jsme vsadili na správné koně,“ vrátil se ještě kouč sešívaných ke změnám na soupisce. Přesto ale musel sáhnout ještě v průběhu zápasu k neobvyklému kroku, kdy na post stopera poslal namísto zraněného Kolaříka útočníka Škodu.

„Nebál jsem se toho kroku, věřil jsem tomu. Nechtěl jsem bortit střed, kde hráli fantasticky Petrák s Kiselem. Udělal jsem risk, posunul tam Milana Škodu, který to hrál před deseti lety, ale v zimní přípravě za trenéra Rady tam odehrál část přípravy. Pomohl nám v několika hlavičkách, svou roli splnil,“ dodával k rošádě na hřiště Michal Petrouš.

„Kolařík podal výborný výkon. na Pospěcha to měl těžké, ale bylo to pro něj ideální, až budou noviny psát Kolařík vymazal Pospěcha. Ten měl snad jedinou šanci. Petr Kolařík odehrál i přípravu, v té hrál všechna utkání. Myslím, že neřekl poslední slovo, Slavia by v něm mohla najít dalšího stopera – odchovance,“ zmínil Petrouš mladého stopera.

„Momentálně není důvod měnit Sestavu, nedostali jsme gól. Není to jen o obraně, je to díky práci celého mužstva, všech hráčů. Dobrotka jde už hrát v pondělí za juniorku, uvidíme, jak na tom bude, budeme mít zase větší výběr,“ zakončil Michal Petrouš dobro zprávou o zdravotním stavu Martina Dobrotky.

Aktuálně

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Ve čtvrtek od 21:00 odveta UWCL proti St.Pöltenu

6. 12. 2022
Fotbalistky Slavie čeká první odveta základní skupiny Ligy mistryň. Ve čtvrtek od 21:00 zavítají na hřiště rakouského St.Pöltenu.

Další články