Partizan střílí góly a vede ligu | SK Slavia Praha

Partizan střílí góly a vede ligu

Náš soupeř ve druhém kole Poháru UEFA je ve formě. Tento týden to potvrdil dvakrát – nejprve ve dvanáctém ligovém kole přehrál doma Rudar 4:0. Góly dávali Savič, Čakar a dvakrát Iliev. V sobotním duelu na hřišti Vojvodiny Novi Sad byli diváci svědky nebývalé přestřelky: hosté vedli po trefě Saši Iliče 1:0, domácí však do poločasu získali dvěma brankami vedení. Za Partizan srovnal nedlouho po přestávce Delibašič. Vojvodina ale přidala další dva zásahy a zdálo se, že je rozhodnuto. Vítězství bělehradskému mužstvu zajistili v rozmezí třinácti minut Ilič, Iliev a Ivič z penalty.

„Tyhle výsledky mě nijak nepřekvapily. O útočné síle protivníka víme dlouhou dobu, ostatně přesvědčili jsme se o tom sami,“ poznamenal asistent trenéra Miroslav Jirkal, který má Bělehrad detailně prostudovaný. „Partizan disponuje kreativními hráči a je zaměřený na útočnou činnost,“ pokračoval Jirkal. Na otázku, zda si nebude jugoslávský tým v Praze příliš jistý, odpověděl jednoznačně. „To si rozhodně nemyslím. Mužstvo je poskládané z vyspělých hráčů a ctižádostivých mladíku. Sebedůvěra tam bude, ale nic nepodcení.“

Vojvodina – Partizan 4:5 (2:1), 13. kolo jugoslávské ligy, 9.11.
Sestava Partizanu: R. Ilić - Mišković, Savić, Bajić, Duljaj - 28 Nađ, Trobok, Vukić, S. Ilić - Iliev, Lazović
Branky: 28. Lazerevski, 43. a 59. Milan Jovanovič, 51. Marko Jovanovič – 13. a 84. S. Ilič, 48. Delibašič, 71. Ivič (z pen.), 80. Iliev