Stadion

Eden Aréna je situována v Praze 10-Vršovicích. Stadion je ohraničen ze severu ulicí Vladivostocká, z jihu železniční dráhou, ze západu ulicí U Slavie a z východu tréninkovými hřišti. Od centra města (Národní muzeum) je vzdálen zhruba 4 kilometry, to znamená 7 minut jízdy při plynulém provozu.

Linky městské hromadné dopravy

V blízkosti Eden Arény se nachází tramvajová zastávka Slavia (ulice Vršovická), kde staví tramvaje číslo 4, 7, 22, 24, 55, 57 a 59. Využít lze i dopravu městským autobusem, který staví na zastávce Slavia (ulice U Slavie, přímo naproti hlavnímu vchodu na stadion), zastávku zde mají autobusové linky číslo 135, 136, 150 a 213.

Kapacita stadionu

Kapacita Eden Arény je 20 232 sedících diváků, všechna místa jsou krytá. Stadion má 6 podlaží (suterén, přízemí a 4 patra). Klubové patro v centrální části stadionu čítá celkem 666 míst. Po obvodu stadionu je rozmístěno 40 VIP boxů se čtyřmi stovkami míst. Pro vozíčkáře je vyčleněno 42 míst (plus stejný počet míst pro jejich doprovod). Stadion má 4 vstupní koridory, do hlediště vede 36 vstupů.

Hrací plocha

Velikost hrací plochy je 105 x 68 metrů, trávník je vyhřívaný. Osvětlení stadionu je 1400 luxů, osvětlovací tělesa jsou umístěna přímo ve střeše stadionu.

Zajímavosti

Hrací plocha je situována stejně jako ve starém Edenu, jedna branka je tedy směrem k ulici Vladivostocká (kotel fanoušků Slavie), druhá k železniční dráze. Také střídačky jsou umístěny na stejném místě, kde se nacházely dříve. Hřiště je umístěno 5 metrů pod úrovní okolních komunikací, Eden Aréna je tak přirozeným kotlem. Střecha je upevněna na táhlech mimo hlediště, ve výhledu divákům nebrání ani jeden sloup. Podhledy střechy jsou vyrobeny z kanadského cedru, jeho stáří se odhaduje od třiceti do sta let.

Orientační plán

Kontakty

Vaše podněty na služby během zápasu (občerstvení, servis, pořadatelskou službu a prodej vstupenek) směřujte na email stadion@slavia.cz.

Internetové stránky stadionu najdete zde

 
This text will be replaced

Copyright © 2011-2018 SK Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. • Webdesign tellinger.cz • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.slavia.cz