Klubové úspěchy

18 x Mistr ligy

Celkem osmnáctkrát se stali fotbalisté Slavie mistrem země. Poprvé to bylo v roce 1913, kdy Slavia dobyla svůj historicky první titul uznávaný Českomoravským fotbalovým svazem i oficiálními fotbalovými historiky. Trenérem prvních slávistických mistrů byl John William Madden. Slavia se se poté stala mistrem v letech 1925, 1928/1929, 1929/1930, 1930/1931, 1932/1933, 1933/1934, 1934/1935 (double – vítězství v lize i v domácím poháru), 1936/1937, 1939/1940, 1940/1941 (double), 1941/1942 (double), 1942/1943, 1946/1947, 1995/1996, 2007/2008, 2008/2009. Naposledy se slávisté radovali ze zisku mistrovského titulu v sezoně 2016/2017.

4 x Charity Cup

Český svaz footballový vyhlásil jeho založení v roce 1905, první ročník se uskutečnil o rok později. Poprvé Slavia vyhrála třetí ročník Charity Cupu (Pohár dobročinnosti) v roce 1908. Další tři vítězství v Charity Cupu vybojovala Slavia v letech 1910, 1911 a 1912.

10 x Středočeský pohár

Pravidelná pohárová soutěž se za účasti pražských a středočeských klubů hrávala od roku 1918. Slavia vybojovala Středočeský pohár celkem desetkrát.

4 x Český pohár

Slavia vyhrála Český pohár v letech 1940/1941 (ve dvoukolovém finále přejela Spartu 2:3 a 6:3), 1941/1942 (díky finálovému triumfu 5:2 a 5:5 nad AFK Bohemia) a do třetice v roce 1945 (ve finále sešívaní zdolali SK Rakovník 1:1 a 5:2). Tady šlo o Pohár osvobození, neboť Český pohár dostal po konci druhé světové války nový název. V ročníku 1973/1974 vybojovala Slavia první cennou trofej od slavné éry Pepiho Bicana a Vlasty Kopeckého. Ve finále Českého poháru porazila Spartu. Po domácí remíze 1:1, dobyli slávisté sparťanskou Letnou vítězstvím 3:1. Tento úspěch byl na dlouhá léta posledním pohárovým triumfem Slavie, neboť následném finále Československého poháru podlehli červenobílí vítězi Slovenského poháru Slovanu Bratislava (1:0, 0:1) po prodloužení na penalty 3:4.

3 x Pohár ČMFS

V novodobé historii českého fotbalu zvedli červenobílí Pohár ČMFS nad hlavu celkem třikrát. V letech 1997, 1999 a 2002. V roce 1997 se hrálo finále15. června na Strahově, který viděl malé pražské derby mezi Slavií a Duklou. Na stadion dorazilo 8236 diváků. Navzdory atraktivnímu fotbalu gól po devadesáti minutách nepadl a tak se rozhodovalo v prodloužení. Pod taktovkou trenéra Františka Cipra vyhrála Slavia Pohár ČMFS v této sestavě: Stejskal – Hyský (53. Řehák) – Vlček, Kozel, Ašanin – Lasota (100. Pěnička), Ulich, Horváth, Novotný – Vágner (67. Vávra) – Vácha. V roce 1999 se sešívaní zase probili až do finále a tak 25. května stanuli na Strahově proti Slovanu Liberec. A zápas dospěl opět do prodloužení. A protože stále platil zlatý gól, mohli sešívání už podruhé d zvednout nad hlavu Pohár ČMFS. Získali ho pod vedením trenéra Jaroslava Hřebíka v sestavě: Černý – Vlček, Rada, Petrouš, Labant – Lerch, Ulich, Horváth, Skála (77. Dostálek) – Zelenka (60. Malár), Vágner. V roce 2002 dorazilo na pohárové derby pražských na Strahov 13. května 8820 diváků. Červenobílý kotel rozjásal Tomáš Došek, který z první vážnější akce utkání prostřelil tečovaným balonem gólmana Sparty Čecha. A v 17. minutě se opět prosadil Tomáš Došek a poslal Slavii do dvoubrankového vedení. O čtyři minuty později sice kapitán Sparty Novotný tečoval balon za záda brankáře Černého a snížil tak na 1:2. Více branek už ale v utkání nepadlo. Finálové pohárové vítězství nad Spartou vybojoval trenér Miroslav Beránek a sestava ve složení: Černý – L. Došek, Šuškavčevič, Petrouš, Skácel – Piták, Dostálek, Gedeon (86. Stibůrek), Kuchař – T. Došek, Kuka (10. Vachoušek).

1 x MOL Cup

9. května 2018 na stadionu v Mladé Boleslavi slávisté po šestnácti letech zvedli opět nad hlavu trofej pro vítěze domácího poháru. Ve finále porazili Jablonec 3:1. Ve své cestě za pohárovým triumfem slávisté postupně vyřadili Třinec, Jihlavu, Liberec a Mladou Boleslav. Ve finálovém zápase s Jabloncem vstřelil dvě branky Stanislav Tecl, třetí přidal Miroslav Stoch. Ve finále Slavia nastoupila v sestavě: Kolář – Frydrych (90. Kúdela), Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Stoch (90. Danny), Hušbauer, Sýkora, Zmrhal – Tecl (81. Škoda). V podzimním tažení pohárem vedl červenobílou družinu trenér Jaroslav Šilhavý, na jaře bojovali slávisté pod taktovkou kouče Jindřicha Trpišovského.

1 x Středoevropský pohár

11. září 1938 se Slavia konečně dočkala vítězství ve Středoevropském poháru. V 1. kole porazila Beogradski 3:2, v Praze 2:1. Ve 2. kole docílila senzačního vítězství nad Ambrosianou 9:0 a 3:1. Ve 3. kole v Janově sice prohrála s Genovou 2:4, ale v Praze vyhrála 4:0. Ve finále hráli slávisté v Praze s Ferencvárosem nerozhodně 2:2, ale v Budapešti si připsali výhru díky brankám Vytlačila a Šimůnka 2:0. Na památné fotografii stojí v horní řadě zleva: legační rada Jindřich Pelegrín Fiša (náš zástupce v řídícím komitétu tohoto ročníku), Massimilliano Coppolla (předsedající řídícího výboru soutěže a v té době předseda italského svazu), Václav Valoušek (předseda fotbalu ve Slavii a místopředseda Fotbalové asociace), Josef Laufer (náš mezinárodní sekretář), Jaroslav Heger (individuálně přizvávaný fyzioterapeut), Josef Bican, Alois Bureš (náš náhradní brankář), Rudolf Vytlačil, Jan Reichardt (trenér mužstva), Karel Černý, Ladislav Šimůnek, Aleksa Bokšay, Václav Pechar (sportovní náčelník), Václav Bouška (náhradník, hrál dva úvodní zápasy proti Beogradski). Dolní řada zleva: Vojtěch Bradáč, Koloman Bobor (náš bývalý hráč, pro tento zápas asistent vedoucího mužstva v roli tlumočníka), Otto Nožíř, Ferdinand Daučík (kapitán mužstva s pohárem), Vlastimil Kopecký, Karel Průcha a Bedřich Vacek. Vzácný je také arch s podpisy všech tehdejších vítězů Středoevropského poháru. Podpisy fotbalistů Slavie Praha jsou na svátečním klubovém papíře.