Výhru 2:0 nad Opavou zařídili Musa a Tecl | SK Slavia Praha

Výhru 2:0 nad Opavou zařídili Musa a Tecl

2:0
(1:0)
22. kolo, 22. 2. 2020, SINOBO Stadium
SK Slavia Praha - Slezský FC Opava
Slavia v prvním domácím utkání jarní části porazila díky brankám Petara Musy a Stanislava Tecla Opavu 2:0. Roli favorita proti týmu z druhého pólu tabulky potvrdila.

Zimní pauza skončila a Eden po dlouhém čekání zažil během sobotního odpoledne jarní ligovou premiéru. Do Prahy přijela Opava, která v tabulce bojuje o udržení v první lize, zatímco Slavia je s velkým náskokem první. Na podzim ale dokázali Slezané sešívané doma překvapit a remízou 1:1 obrat Slavii o cenné dva body.

Slavia navíc v prvním jarním kole prohrála na hřišti Bohemias a fanouškům chtěla doma v Edenu jednoznačně předvést lepší výkon. Do utkání vstoupila aktivně a hned po úvodním hvizdu sudího Ginzela převzala iniciativu. A i přes místy váznoucí kombinaci se ihned dostavily gólové příležitosti.

Šanci ke vstřelení první jarní branky měla v 10. minutě hned dvojice slávistů. Nový kapitán týmu Jan Bořil dobře vhodil aut až do vápna na hlavu Davida Zimy, ten skvěle prodloužil a vybídl tím k ostré střele Petera Olayinku. Jeho zakončení ale vykryl Fendrich, stejně jako dorážku Petara Musy.

Další šanci měl pak v 18. minutě po centru Vladimíra Coufala hlavou David Zima a prakticky tu největší v první třicetiminutovce hry vyprodukovala spolupráce Nica Stancia, který rohem skvěle našel Petera Olayinku, ale ten mířil hlavou mimo.

Na první jarní branku museli nakonec slávisté čekat do 32. minuty. Nicolae Stanciu se ocitl u levé autové lajny a zkusil nacetrovat do velkého vápna. Tam nezafungovala obrana Opavy a po nedorozumění se míč dostal do ideální pozice ke střele pro Petara Musu. Mladý útočník se šance nezalekl a skvěle zamířil na zadní tyč, čímž Slavii poslal do vedení 1:0.

O minutu později navíc mohlo být ještě veseleji, když střelec Petar Musa nalezl překrásnou přihrávkou Petera Olayinku, který ovšem tváří v tvář brankáři Fendrichovi mířil vedle. Slavia tak nakonec zamířila do kabin s jednobrankovým vedením.

V úvodu druhé půle byla opět aktivnějším týmem Slavia a Opavu prakticky k ničemu nepouštěla. Slibnou příležitost ke skórování měl v 51. minutě Lukáš Provod, který zahrával volný přímý kop. Dobře vystřelil k přední tyči, ale Fendrich byl znovu pozorný.

Vedení 2:0 zařídil pro sešívané o 5 minut později  Peter Olaynka, ale jeho branku neuznali rozhodčí pro ofsajd Lukáše Provoda, který odhalilo video.

Od pětapadesáté minuty Slavia dál vládla utkání, ale bohužel nepřicházely větší šance ke vstřelení branky. Jednu z mála měl v 72. minutě David Zima, kterého svojí přihrávkou nalezl střídající Stanislav Tecl. Mladý záložník bohužel mířil vysoko nad.

Fanoušky, kterých do Edenu dorazilo přes 16 tisíc, rozveselil v 84. minutě Stanislav Tecl, který využil dobré přihrávky Petera Olayinky, individuálně si poradil s několika protihráči a přesnou střelou nedal Fendrichovi šanci zasáhnout. Zvýšil tak vedení na 2:0.

Stanislav Tecl měl v závěru druhé půle ještě dvě velké příležitosti, ale ani jednu nevyužil, a tak utkání skončilo výhrou Slavie 2:0.