2:0
(0:0)
8. kolo, 20. 9. 2014, Ďolíček
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 60. Jindřišek (z pen.), 77. Lietava<br> <b>ŽK:</b> Mosquera – Gecov, Baéz, Nitrianský, Černý<br> <b>ČK:</b> 82. Nitrianský<br> <b>Rozhodčí:</b> Orel - Jiřík, Hock
PRAHA/ĎOLÍČEK - Vítězství ve vršovickém derby s pořadovým číslem 120 tentokráte získali hráči Bohemians 1905. Slavia se v ďolíčku nedostala do šancí a domácí brankami Jindřiška a Lietavy zvítězili 2:0.
Trenér Beránek se vrátil ke složení útoku ze začátku sezony, kdy se pod Bekima Balaje na hrotu postavil jako podhrotový hráč Milan Škoda. Zároveň se do obrany po pauze zaviněné zraněním vrátil Jiří Bílek.

A v první půli měl rozhodně více práce právě Jiří Bílek. Slavia se do útoku příliš nedostávala, zato domácí několikrát výrazně zahrozili. Už v 8. minutě utekl po pravé straně Bratanovič, svou střelu ale poslal vedle vzdálenější tyče. Ve 23. minutě už byl v mnohem lepší pozici Mosquera, ke kterému Hrubeš vyboxoval ostrý centr, kolumbijský záložník ale z deseti metrů přestřelil.

První a také jediná větší šance Slavie v první půli přišla ve 35. minutě a šlo o akci dosti nenápadnou. Nitrianský se dostal k míči na půlící čáře a poslal dlouhý centr do vápna Bohemky, tam nejvýše vyskočil Milan Škoda a hlavou poslal míč těsně vedle levé tyče.

Poslední slovo měli v první půli ale opět domácí klokani. Po kombinaci na pravé straně se do našeho vápna dostal Moravec a střelou šajtlí prostřelil Hrubeše, míč naštěstí na cestě do branky stačil zastavit Martin Latka.

Bohužel, jak Slavia zakončila první půli, tak načala i tu druhou. A nic na tom nezměnilo ani poločasové střídání, když Marcela Gecova nahradil Marek Kodr. Ve 49. minutě našel Pauschek z pravé strany na středu vápna Mikuše, jeho ránu ale skvěle zlikvidoval Hrubeš. Hned z protiútoku se k jedné z nemnoha příležitostí dostali sešívaní, Juhara ale vychytal Gólman Švenger.

Klokani byli i nadále aktivnější, první rána pro Slavii ale přišla až v 60. minutě. Po pravé straně utekl naší obraně Šírl, nacentroval na zadní tyč, tam v souboji s Milanem Černým upadl nabíhající Mosquera a pískala se penalta. K míči se postavil kapitán domácích Josef Jindřišek a střelou k pravé tyči poslal Bohemians do vedení.

Hned vzápětí mohla Slavia srovnat, když Škoda sklepl balon na velkém vápně k Balajovi, povedenou střelu albánského útočníka ale stačil Švenger vyrazit. V 77. minutě pak přišla druhá branka. Ivan Lietava, který krátce předtím přišel na hřiště, se dostal k míči na velkém vápně, na jeho střelu do protipohybu si Hrubeš sice sáhnul, v cestě do sítě jí ale nezabránil. O tři minuty později ještě Pauschek po individuální akci trefil tyč.

Poslední pověstný hřebíček do snahy Slavie zasadila 82. minuta. Rozhodčí Orel otočil aut v neprospěch sešívaných, Milan Nitrianský zahodil balon a viděl žlutou kartu. A jelikož svou první žlutou viděl už o několik minut dříve, musel se předčasně odebrat do šaten.

Domácí si vedení pohlídali a zápas tak skončil 2:0. Slavii čeká v příštím kole další pražské derby, domácí souboj se Spartou.