1:3
(1:3)
17. kolo, 21. 2. 2015
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 25. Obročník – 4., 36. a 37. Škoda<br> <b>ŽK:</b> Obročník – Deli, Hrubý, Tamás, Škoda, Kenia <br> <b>Rozhodčí:</b> Paták – Pospíšil, Hrabovský
LIBEREC - Slavii se vstup do jarní části sezony vydařil. V Liberci o sobě dala vědět brankou již v začátku utkání. Milanu Škodovi však úvodní gól nestačil, vstřelil ještě dva a oslavil tak začátek ligy hattrickem.
Trenér Beránek dal v prvním jarním ligovém zápase důvěru stejné základní sestavě jako v generálce proti Žižkovu, na levé straně obrany akorát místo Dostála nastoupila uzdravená zimní akvizice Krisztián Tamás.

Vstup do utkání vyšel sešívaným skvěle. Do vápna se dostal Kenia, který předložil před prázdnou branku Škodovi, pro kterého nebyl problém otevřít skóre zápasu a začít tak svůj povedený střelecký večer.

Ve 13. minutě o sobě dali poprvé vědět domácí. Brankář Hrubeš vyboxoval centr z pravé strany a přesto, že se při tom lehce zranil, tak nejen, že pokračoval ve hře, navíc si poradil i s dorážkou zpoza vápna z kopačky Pavelky.

Sešívaní hráli velmi aktivně a zejména Levan Kenia znamenal pro obranu soupeře velké nebezpečí. Vedení mohl ve 22. minutě navýšit při své premiéře Simon Deli, ale zpětnou přihrávku od Zmrhala ve vápně napálil nad branku.

Po pětadvaceti minutách se předvedly oba týmy. Na straně Slavie se Kenia neuvěřitelným průnikem dostal až do vápna, míče se následně chopil Zmrhal a centrem našel hlavu Milana Škody. Toho v zakončení vychytal domácí gólman Kolář. Na druhé straně ale udeřilo, to když zhruba metr za vápnem napřáhl Obročník a po zemi se trefil přesně k tyči a vyrovnal.

Už za tři minuty mohli vést opět sešívaní, Hrubému ale zblokoval střelu jeden z obránců. Po pravé straně utekl Vukadin Vukadinovič, dostál se do vápna, kde dal pod sebe právě na Hrubého, jehož střelu ale obrana zpacifikovala.

Zaslouženého vedení se tak Slavia dočkala až za dalších osm minut a byla to parádní akce. Celý útok začal na levé straně opět u Kenii, ten prostrčil na Hrubého, který vybídl k průniku Zmrhala. Slávistický reprezentant do 21 let prošel s míčem až do vápna, kde před gólmanem posunul na Škodu a ten opět díky skvělému postavení doklepával do prázdné branky.

Za dvě minuty bylo ještě veseleji! A opět u toho byl Milan Škoda, který využil zmatků v obraně Liberce, sebral soupeři míč a střelou o tyč dovršil svůj hattrick. Do kabin šli tedy sešívaní za dvoubrankového vedení.

Chvíli po přestávce mohl opět udeřit neudržitelný Škoda, ale jeho povedené zakončení po skvělém průniku Zmrhala vytáhl na roh povedeným zákrokem Kolář. Ve druhé půli se následně hra uklidnila a k vidění už nebylo tolik šancí jako před přestávkou.

Domácí diváky jen rozrušily dva momenty, kdy sice Liberec dovršil dvou branek, ale ty nebyly pro ofsajd uznány. Liberečtí se ale nevzdávali, ještě těsně před koncem se ke střele protáhl Ndiaye a vypadalo to, že z této pozice domácí alespoň sníží. Ndiaye však míč napálil vysoko nad a ve druhém poločase tak diváci branku neviděli.

Slavia se po úvodním vítězství představí příští sobotu poprvé doma, kde hostí od 20:15 Teplice a Eden tak uvidí souboj o páté místo v lize.