Úvod rozhodl. Slávisté prohráli s APOELem 0:2 | SK Slavia Praha

Úvod rozhodl. Slávisté prohráli s APOELem 0:2

2:0
(2:0)
Pohár, 15. 8. 2017, GSP Stadium
APOEL FC - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 2. De Camargo, 10. Aloneftis <br> <b>ŽK:</b> Camargo, Carlao - Rotaň <br> <b>Rozhodčí:</b> Lahoz - Devís, Peréz del Palomar
NIKÓSIE/GMS STADIUM - Úvody zápasů v Lize mistrů sešívaným nesvědčí. V Nikósii dostali slávisté dvě branky v deseti minutách a i přes zlepšený výkon ve druhé půli si odvážejí porážku 0:2. Odveta s APOELem bude nesmírně těžká.
Sešívaní přijeli do Nikósie s jedním z cílů neinkasovat, jejich předsevzetí se ale rozplynulo ještě dříve, než v zápase na půdě běloruského BATE. Už ve druhé minutě dostali domácí šanci zahrávat rohový kop, balon se štěstím propadl na přední tyč k útočníkovi De Camargovi a od jeho nohy se odrazil do sítě. Laštůvka si na balon sáhl, v cestě do branky ho ale zastavit nestačil.

Jen o chvíli později mířil do vápna Slavie další centr a Laštůvku vystrašil balon odražený od Frydrychovy hlavy, náš gólman ho ale nadvakrát stačil u své pravé tyče zastavit.

Další zaváhání v rozehrávce v 10. minutě už ale APOEL trestal druhým gólem. Po nepovedené přihrávce na vlastní polovině se míče zmocnil Ebecillio, šajtlí vysunul po levé straně Stathise Aloneftise a ten přeloboval vyběhnutého Laštůvku.

Domácí hnaní bouřlivou atmosférou po druhé brance ubrali a Slavia dokázala více podržet balon. Ve 21. minutě se k odraženému míči dostal za vápnem Rotaň, jeho střela ale zamířila jen metr vedle vzdálenější tyče.

O něco nebezpečněji, ovšem s podobným výsledkem pálil o malou chvíli později Bořil, do třetice se pak k hlavičce po Fryydrychově dlouhém centru dostal Škoda, i on ale poslal svou střelu mimo tři tyče.

Slávisté se postupně dostali ke kombinaci a ve 35. minutě měl snížení na kopačce Frydrych. To k němu skrz celé vápno proletěl Hušbauerův nízký centr, střelu našeho obránce ale stačil zastavit Waterman, který se rychle přesunul ke své levé tyči.

Do druhé půle poslal trenér Šilhavý Zmrhala namísto van Burena a Slavia byla aktivnější. V 59. minutě navíc Kypřany dvakrát podržel gólman Waterman. To když Hušbauer zachytil na polovině soupeře rozehrávku pro Škodu a ten vrátil míč Hušbauerovi na levou stranu, přízemní střelu našeho záložníka ale Waterman vykopl.

Hušbauer se ale dostal k vyraženému balonu a pokusil se z hranice vápna gólmana překonat technickou střelou, i tu ale Waterman vyškrábl nad břevno.

Slavia se během druhé půle dostala do řady šancí. V té největší se míč dostal na velké vápno ke střídajícímu Mešanovičovi a přízemní střela bosenského útočníka se odrazila od pravé tyče.

V 80. minutě se pak po Sýkorově rohu dostal ve skrumáži před brankou ke střele Škoda, s jeho pokusem si ale opět poradil blízko stojící Waterman.

APOEL nicméně i přes výrazně nižší aktivitu ve druhé půli dvoubrankové vedení udržel a sešívaní tak budou mít v domácí odvetě extrémně těžkou pozici.

Zápas v Edenu se hraje ve středu 23. srpna a výkop je ve 20:45.