U19 si veze cennou výhru z Příbrami | SK Slavia Praha

1:2
(0:1)
17. kolo, 28. 2. 2020, Na Litavce
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha
Slávistickou „devatenáctku“ čekal v 17. kole dorostenecké ligy zápas v Příbrami. Sešívání si díky gólům Riga a Juráska přivezli výhru 2:1.

Utkání začalo velmi aktivně z obou stran. Příbram se brzy dostala do šance a v 10. minutě soupeř krásnou střelou z dálky orazítkoval břevno, radost z prvního gólu měli ovšem slávisté. Ve 14. minutě se sešívaným podařilo narušit rozehrávku soupeře a Tomáš Rigo prudkou střelou skóroval. Slavia se díky vstřelené brance dostala do hry a vytvářela si další šance. Ve 29. minutě ale soupeř opět zahrozil, kdy trestný kop mířený do šibenice fantasticky vyrazil gólman Jan Sirotník. Další šance Slavie zůstaly neproměněné a do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili sešívaní aktivně a od začátku si vytvářeli tlak. Žádnou ze šancí se ovšem nepodařilo proměnit. V 58. minutě se Příbram dostala do brejku a Dominik Vott střelou z hranice vápna srovnal skóre na 1:1. Tlak Slavie pokračoval i nadále a už v 64. minutě šla opět do vedení. Martin Šubert poslal krásnou nahrávku za obranu, díky které se uvolnil Matěj Jurásek, precizní kličkou obešel brankáře a zakončil do prázdné brány – 2:1 pro Slavii. Příbram si ještě v poslední desetiminutovce vytvořila tlak, Sirotník ovšem už žádnou střelu za svá záda nepustil a sešívání se tak mohli radovat z cenné výhry.

Utkání okomentoval asistent trenéra Jan Bauer: „Příbram se snažila hrát od začátku kombinačně – odzadu nátlakovou hru, nahoře s vysokým presinkem. My jsem se s tím prvních 10 minut nedokázali vyrovnat, ale potom se hra trošku zklidnila, vytvořili jsme si několik šancí a podařilo se nám dát gól. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, Příbrami se podařilo srovnat, ale od 60. minuty se to zklidnilo, začali jsme víc hrát, začali jsme být trochu jistější na míči, střelili jsme po nádherné akci přes celé hřiště druhou branku a vzápětí jsme mohli přidat další. Příbram naopak zahrozila ke konci. Řekl bych, že to bylo velmi vyrovnané utkání s vítězným koncem pro nás.“