U19 a U17: Ze severu Čech se šesti body | SK Slavia Praha

(0:1)
2. kolo, 15. 8. 2017, Duchcov
FK Teplice - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 15. Valenta 50. Čvančara, 63. Havránek, 90. Macháček
DUCHCOV - V druhém zápase celostátních dorosteneckých lig U19 a U17 si připsali červenobílí dvě výhry. Starší dorostenci U19 porazili severočechy 4:0, jejich mladší kolegové pak 3:0.
Bojovný úvod utkání zvládli lépe sešívaní a v 15. minutě se ujali vedení. Tomáš Čvančara byl faulován na polovině soupeře, rozehrávky se ujal Jan Havránek, obranu Teplic překvapil centrem na úplně volného Matěje Valentu, který chytrou hlavičkou přeloboval brankáře Nejedlého.

Poté si několik zajímavých příležitostí vytvořily domácí Teplice, Matěj Svítil byl však připraven a držel vedení sešívaných. Ve 30. minutě střílel Tomáš Čvančara, jeho střelu tečoval těsně vedle Matěj Valenta. Brankář Matěj Svítil opět podržel svůj tým v 35. minutě, když vytáhl zakončení osamoceného útočníka Teplic.

Druhý gól přidali sešívaní v 50. minutě, Václav Vyleta váhal s rozehrávkou tak dlouho, až ho o míč připravil napadající Tomáš Čvančara a svůj samostatný únik zakončil trefou na 2:0. O minutu později se dostaly do vyložené šance Teplice, útočník pronikl až před Matěje Svítila, brankář sešívaných však vytáhl skvělý zákrok!

57. minuta přinesla další příležitost Matěje Valenty, který byl po centru Tomáše Čvančary na zadní tyči osamocen, zakončoval ale bohužel nad. V 60. minutě Libor Drozda vybojoval míč na vlastní polovině, vyvezl ho směrem k brance soupeře, kde ho předal Janu Pekovi, který vyslal povedenou střelu z dálky, míč skončil jen těsně nad břevnem branky.

Na 3:0 zvyšovali sešívaní v 63. minutě. Po centru Martina Bejbla se k míči dostal na hranici vápna Adam Petrák, umístěnou střelou donutil brankáře Nejedlého k dobrému zákroku, golman Teplic však vyrazil míč jen k nohám Jana Havránka, který zvýšil na 3:0. V 77. minutě měl další šanci Matěj Valenta, ten si ve vápně našel centr Martina Macha, jeho umístěné zakončení hlavou Nejedlý vyrazil na roh.

Definitní tečku přidala Slavia v poslední minutě, Jan Havránek vysunul na pravé straně Lukáše Bielesze, jehož centr sklepl Dominik Suk na Davida Macháčka, kapitán Slavie se nemýlil a stanovil definitní podobu skóre na 4:0.

Sešívaní díky výborným zákrokům Matěje Svítila v Teplicích branku neinkasovali a sami čtyři branky vstřelili. ze severu Čech tak berou tři body za výhru 4:0.