U19: Jednoznačná výhra nad Zlínem | SK Slavia Praha

(1:0)
19. kolo, 10. 3. 2018, UMT Xaverov
SK Slavia Praha - FC Zlín
Branky: <b>Branky:</b> 6. a 55. Azilinon, 62. Janoušek
Starší dorostenci U19 přivítali v dalším soutěžním duelu na umělé trávě na Xaverově celek Zlína. Sešívaní šli brzy do vedení zásluhou gólu Michaela Azilinona, ten vstřelil také druhou trefu Slavie. Na konečných 3:0 zvyšoval Jiří Janoušek.
Dorostenci Slavie vstoupili do utkání hodně zostra, ve třetí minutě se k zakončení z bezprostřední blízkosti dostal po přihrávce Michaela Höniga, Ladislav Krobot, pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd. Už v šesté minutě se Slavia ujala vedení, Jakub Markovič rychle rozehrál dlouhým vhozem na Michaela Höniga, který ještě vyslal vpřed Jana Havránka, ten našel přihrávkou před brankou Michaela Azilinona, který patičkou otevřel skóre utkání!

Slavia nepolevovala a vytvořila si další příležitosti. Další rychlý brejk zakončoval Michael Azilinon, jeho střelu brankář vyrazil na roh. Po následné standardní situaci zakombinovala na levé straně dvojice Kosek - Hönig, druhý jmenovaný našel centrem na zadní tyči Karla Schneidera, ten ale zakončoval nad.

Ve 20. minutě předvedla Slavia pěknou akci, David Macháček chytrou přihrávkou našel Michaela Höniga, ten předložil míč před odkrytou branku k nohám Michaela Azilinona, který ale prázdnou branku netrefil. V další velké příležitosti zakončoval po přihrávce Ladislava Krobota Jan Havránek, bohužel ale do tyče. Po dalším rohovém kopu se ocitl na malém vápně sám Daniel Kosek, svoji hlavičku ale do prostoru tři tyčí nenasměroval.

Velký tlak pokračoval i ve druhém poločase, druhu trefu přinesla 55. minuta. Na levé straně dobře zapracoval Daniel Kosek, dostal míč k Ladislavu Krobotovi, který přihrávkou za obranu našel Michael Azilinona, útočník Slavie se tentokrát nemýlil - 2:0! V další akci zakončoval Ladislav Krobot z hranice vápna, branku ale jen o malý kousek minul.

Po pěkné akci v 62. minutě padl třetí gól Slavie. Celou akci rozjel povedenou dlouhou přihrávkou Libor Drozda, stoper Slavie našel přesně Jana Havránka, který přetaženým centrem vyzval na zadní tyči ke skórování Jiřího Janouška - 3:0! Hned o minutu později si Daniel Kosek navedl míč na střelu, jeho zakončení přední tyč minulo.

V závěru utkání drželi dorostenci Slavie míč na svých kopačkách a snažili se o přidání dalších gólů. Ve velké šanci vychytal Ladislava Krobota brankář hostů.

Sešívaní tak po povedeném výkonu berou tři body za výhru 3:0! Před reprezentační pauzou, která se dotkne také mládežnických týmů, odehrají dorostenci Slavie duel na hřišti Bohemians 1905 v Uhříněvsi, výkop je ve čtvrtek 15. 3. v 10:30.