U19: Dorostenci si s chutí zastříleli | SK Slavia Praha

0:9
(0:3)
přát., 31. 1. 2018, UMT Mikulova
FK Dukla Jižní Město - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 4., 42., 65. a 70. Azilinon, 12. Čvančara, 76. Suk, 81. Havránek, 83. Michovský, 87. Hönig
PRAHA/JIŽNÍ MĚSTO - Ve středečním přípravném duelu na jarní část se starší dorostenci na umělé trávě ZŠ Mikulova utkali s druhým celkem Pražského přeboru Duklou Jižní Město. Sešívaní se dokázali prosadit hned devětkrát, čtyři trefy vstřelil Michael Azilinon.
První trefa sešívaných přišla už ve 4. minutě. Dobrého náběhu Tomáše Čvančary využil David Macháček pěknou přihrávkou na rozběhnutého útočníka Slavie, který předložil míč ke kopačkám Michaela Azilinona, který se v souboji s brankářem nemýlil. Další velkou šanci měl po přihrávce Tomáše Čvančary Jan Havránek, jeho střelu ale brankář vytáhl.

Ve 12. minutě to bylo už 2:0. Na pravé straně si Jiří Janoušek narazil s Michaelem Hönigem, první jmenovaný přihrával na Michaela Azilinona, který sklepl míč na Tomáše Čvančaru, ten krásnou ranou do šibenice zvýšil už na 2:0. Ve 28. minutě měl opět po spolupráci dua Azilinon - Čvančara velkou šanci střelec druhého gólu, na třetí branku si ale sešívaní museli počkat. Ve 35. minutě navíc po rohu Jana Havránka trefil hlavičkou Vojtěch Krupička břevno.

Na poločasových 3:0 zvyšoval v závěru poločasu Michael Azilinon, který využil dobré práce Davida Macháčka, a chytrou střelou ze střední vzdálenosti přidal svůj druhý zásah.

V úvodu druhého poločasu si domácí vytvořili mírnou herní převahu, obrana spolu s brankářem Markovičem ale byla připravena. Na druhé straně pálil z velké dálky nebezpečně Michael Hönig, jeho střela branku těsně minula, alespoň prozatím. O dvě minuty později to bylo už 4:0, Michael Azilinon využil dobré přiklepnutí míče od Tomáše Čvančary a zvýšil na 4:0.

O pět minut později to byl opět Michael Azilinon, kdo rozvlnil síť za zády brankáře Dukly. Tentokrát posílal do vápna přízemní centr Michael Hönig, obrana nedokázala míč odvrátit, útočník Slavie si už sám před brankářem věděl rady - 5:0. V 76. minutě na polovině hřiště dobrým presinkem vybojovali sešívaní míč a rychle se hnali do útoku. Jan Havránek vysunul nalevo Michaela Höniga, který přesně našel na zadní tyči Dominika Suka, který zakončil ukázkovou akci z dílny dorostenců Slavie.

O pět minut později Slavia na půlce rychle rozehrála přímý kop, Michael Hönig vyslal svým lobem za obranu Jana Havránka, který se nemýlil -
7:0. Osmá trefa přišla po dalším dobrém napadání, soupeř následně špatnou přihrávkou vyzval ke skórování Tadeáše Michovského. Poslední gól zápasu stál opravdu za to! Daniel Kosek rozehrál nalevo aut na Michaela Höniga, který nelenil a napálil míč nechytatelně na branku. Parádní trefa mladého reprezentanta uzavřela skóre zápasu na 9:0.

Další duel odehrají dorostenci v sobotu 3. 2. od 11:00 na UMT v Benešově proti domácímu celku.