Stochův parádní gól nestačil. Slavia podlehla Šachtaru 2:3 | SK Slavia Praha

Stochův parádní gól nestačil. Slavia podlehla Šachtaru 2:3

3:2
(2:1)
přát, 3. 2. 2018
FK Šachtar Doněck - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 30. Ismaily, 39. a 59. Ferreyra – 17. Stoch, 52. Škoda<br> <b>ŽK:</b>Ferreyra, Fred, Rakickij – Hromada, Stoch, Frydrych
DUBAJ - Sešívaní ve svém závěrečném přípravném utkání na herním soustředění podlehli Šachtaru Doněck 2:3. Krásnou brankou z vlastní poloviny se prezentoval Miroslav Stoch.
Červenobílí nastoupili do posledního dubajského utkání bez Simona Deliho a Dannyho, v brance nastoupil podruhé Ondřej Kúdela, na levé straně obrany pak Eduard Sobol, který ve Slavii hostuje právě ze Šachtaru.

V sedmé minutě přišla první nebezpečnější akce zápasu, v níž z velkého vápna pálil Taison, mířil ale nad. Sešívaní odpověděli v šestnácté minutě, van Buren posunul míč Stochovi, který zpoza vápna pálil nepřesně.

O minutu později si ale záložník sešívaných spravil chuť brankou vskutku parádní. Po faulu na Milana Škodu rozehrál na vlastní polovině bleskově nařízenou standardku Jakub Hromada právě na Miroslava Stocha. Ten si všiml vyběhnutého brankáře Pjatova a situace pohotově využil, když dalekonosnou střelou překonal gólmana Šachtaru.

O pět minut později pomohla Kolářovi jeho branková konstrukce. Taison prostrčil míč mezi obránci na Ferreiru, který ale ve skluzu pálil jen do břevna. Kolář se rychle zorientoval a odražený míč si stáhl do rukavic.

Ve 30. minutě pak Taison obešel Frydrycha, narazil si se spoluhráčem a vypálil. Jeho střelu z úhlu sice Kolář vytěsnil, k dorážce se ale dostal Ismaily a srovnal stav utkání. A Šachtar do poločasu otočil skóre utkání. Po rychlém brejku centroval z levé strany Fred a Facundo Ferreyra se prosadil hlavou na zadní tyči.

Šachtar o přestávce vystřídal gólmana a Kudryk měl hned plné ruce práce. Po Škodově přiklepnutí hlavičkoval z malého vápna Tecl, brankář si s jeho zakončením poradil, našemu útočníkovi byl navíc odpískán ofsajd.

V 52. minutě srovnali sešívaní na 2:2. Po hezké individuální akci Micka van Burena na pravé straně se hlavou na bližší tyči prosadil Milan Škoda.
O dvě minuty později měl dvě velké šance Šachtar. První šanci po centru z levé strany zmařil Pokorný, následně Ferreira tváří v tvář Kolářovi zvolil ještě přihrávku před prázdnou branku na Freda, ten byl ale naštěstí pro sešívané v ofsajdu.

V 59. minutě pak padla třetí branka do slávistické sítě. Marlos prostrčil krásnou kolmou přihrávku na Facunda Ferreyru, který tváří v tvář Kolářovi překonal slávistického gólmana zakončením k pravé tyči.

O deset minut později mohla Slavia opět dorovnat, když Mirosav Stoch zahrával přímý kop po faulu na Bořila, jeho nebezpečné zakončení ale olízlo jen vnější stranu levé tyče.

V minutě 80. zpomalil Kolář Taisonovu střelu z velkého vápna a balon mu následně vyklouzl z rukou, náš gólman ale ještě stačil skákající balon vyškrábnout z brankové čáry. V závěru utkání vyslal Bucha pohotovou přihrávkou po levé straně Zmrhala, ten sice přehodil gólmana, jeho střela ale mířila těsně vedle vzdálenější tyče.

Slavia tak nakonec Šachtaru podlehla 2:3.
3:2

FK Šachtar Doněck

Pjatov (46. Kudryk) – Dodo, Kryvcov, Rakickij, Ismaily – Fred, Stěpaněnko, Marlos, Taison, Bernard – Ferreyra

Kolář – Frydrych, Ngadeu (58. Kúdela), Pokorný, Sobol – van Buren (56. Bořil), Hromada (46. Souček), Bucha, Stoch – Tecl, Škoda
Od 79. minuty: Kolář – Bořil, Jugas, Kúdela, Sýkora –Mingazov, Souček, Bucha, Hušbauer, Zmrhal – Necid