Slávisté v Jablonci získali bod za bezbrankovou remízu | SK Slavia Praha

Slávisté v Jablonci získali bod za bezbrankovou remízu

0:0
(0:0)
12. kolo, 30. 10. 2016
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Branky: <b>ŽK:</b> Mihálik - Bílek, Bořil<br> <b>Rozhodčí:</b> Proske – Pospíšil, Boček<br>
JABLONEC – Ve 12. kole fotbalisté Slavie nenavázali na sérii šesti ligových výher. I přesto ale pokračuje série bez prohry, protože z Jablonce si odvážejí bod za bezbrankovou remízu. Na výhru na severu Čech tak slávisté stále čekají od března 2009.
Oproti poslednímu ligovému zápasu scházely Slavii v Jablonci dva pevné články základní jedenáctky. Simona Deliho vyřadila ze sestavy nemoc, Milana Škodu zase svalové zranění.

Trenér Jaroslav Šilhavý tak postavil do útoku střelce hattricku z pohárového utkání proti Litoměřicku Murise Mešanoviče. Michael Ngadeu Ngadjui se posunul na stopera vedle Jiřího Bílka a na post defenzivního záložníka se vrátil Tomáš Souček.

V prvním poločase si vyloženou šanci nevypracovala ani jedna strana, diváci viděli zejména boj o střed hřiště.

První střelu na branku vyslali červenobílí ve 36. minutě, kdy se po Šventově centru z levé strany snažili zakončit. To se nakonec podařilo Antonínu Barákovi, ke kterému se odrazil ve vápně míč. Slávistický záložník ho propasíroval skrz obranu, jablonecký gólman Hrubý ale jeho zakončení vystihl.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. Ve 49. minutě si na Trávníkův centr ze standardní situace naskočil Kubista a usměrnil míč k pravé tyči, Jiří Pavlenka ale skvělým zákrokem vytěsnil míč mimo branku.

O minutu později byla branka Slavie opět v ohrožení, když Doležal dokázal z levé strany přes Součka odcentrovat a nabíhajícímu Mihálikovi chyběl jen kousek, aby míč ve skluzu zasáhl.

Velkou šanci měli slávisté v 70. minutě, kdy se k zakončení na malém vápně dostal Bořil, ale byl důrazně atakovaný jedním z jabloneckých beků, tak mířil vedle. Pravděpodobně šlo o zákrok za hranicí pravidel.

V závěru utkání podržel sešívané opět vynikajícími zákroky Pavlenka, který nejprve vytěsnil střelu Doležala a poté Mehanoviče.

Utkání v Jablonci tak skočilo bezbrankovou remízou. Další ligové utkání je na programu v sobotu 5. listopadu, kdy červenobílé v Edenu čeká vršovické derby s Bohemians 1905.