4:2
(3:1)
přát, 11. 1. 2018
Real Balompédica Linense - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 10. Cuero, 14. Cuero, 19. Juampe, 51. Ibrahima – 24. Necid, 64. Stoch
ŠPANĚLSKO/ LA LÍNEA – Červenobílí odehráli ve čtvrtek odpoledne své první utkání v zimní přípravě. V rámci kondičního soustředění se střetli se španělským týmem Real Balompédica Linense, kterému v tréninkovém duelu podlehli 2:4.
Slavia šla do duelu rovnou z náročné kondiční přípravy a trenér Jindřich Trpišovský navíc vyslal sešívané do zápasu v nově zkoušeném rozestavení 3-5-2 a do sestavy zakomponoval i mladé odchovance. V úvodu utkání se dostali domácí k sérii rohových kopů, k prvnímu z nich se dostali po zakončení Wilsona Cuery, které obrana zblokovala. První rohový kop vyrazil brankář Otáhal na další, druhý centr od rohového praporku odvrátil Jakub Hromada.

Domácí šli do vedení v 10. minutě, po centru Juampeho se ve vápně prosadil Wilson Cuero. Hned o minut později bylo vyrovnáno, trefa sešívaných ale nebyla uznána. Danny rozehrál rohový kop nakrátko s Janem Sýkorou, první jmenovaný svým zakončením prostřelil brankáře, pomezní rozhodčí ale odmával ofsajdové postavení jednomu z hráčů před brankou.

Ve 14. minutě to bylo 2:0 pro domácí celek. Do vápna tentokrát poslal centr Elias Pérez, míč si našel Wilson Cuero a hlavou přidal svůj druhý zásah. V 15. minutě se ke slovu dostala Slavia, po pasu Mingazova zakončoval Tomáš Necid, ten byl ale podle asistenta rozhodčího v době přihrávky v ofsajdu.

Třetí trefu tak přidali opět domácí. Z vápna se ke střele dostal Juampe a střelou k tyči zvýšil na 3:0. V 19. minutě byl sám před brankářem Ruslan Mingazov, ve velké šanci ho ale vychytal brankář Linense. Slavia si vytvořila dvě velké šance po rohovém kopu, dvakrát zakončoval Jakub Jugas, s jeho hlavičkou a následně také se zakončením nohou si ale brankář poradil.

Ve 24. minutě bylo sníženo na 1:3. Slavia rozjela napadání, míč vybojoval Danny, kličkou se zbavil obránce a následně míč předložil Tomáši Necidovi, který dopravil míč do odkryté branky.

Další velkou šanci přinesla 38. minuta znovu po akci Dannyho s Tomášem Necidem, útočník Slavie obešel na hranici vápna obránce, jeho prudkou ránu brankář domácích vyrazil na rohový kop. Po signálu centroval Jan Sýkora, jeho centr ale do branky spoluhráči neusměrnili.

Po přetaženém centru se do zakončení dostal Jan Vejvar, jeho zakončení obrana stihla zblokovat. V závěru první půle se ještě po centru z pravé strany do zakončení dostal Tomáš Necid, toho i s pomocí ruky zastavil obránce, penalta se ale nepískala.

Do druhé půle vyběhla čerstvá sestava a zůstal pouze Otáhal mezi tyčemi. A první branku po přestávce zaznamenal opět domácí celek. Po nedorozumění Frydrycha s Otáhalem a špatné přihrávce našeho obránce se v 51. minutě prosadil Ibrahima.

Po hodině hry mohl po krásné kombinaci se Zmrhalem skórovat Bucha, jeho střelu, která mířila pod břevno, ale lapil gólman Linense.

Branky na 2:4 se tak sešívaní dočkali až ve 64. minutě. Van Buren vybojoval míč, posunul si ho za obranu a před brankou nahrál osamocenému Miroslavu Stochovi, který snížil střelou do prázdné.

Sešívaní se i nadále snažili svého soupeře dotáhnout. Stochův tvrdý volej ale v 67. minutě zblokovala obrana. Vzápětí ještě po centru Zmrhala zakončoval hlavou Škoda, ten ale bohužel mířil nad. A Ani Mareš pak nedokázal Stochův centr usměrnit mezi tyče.

V 76. minutě se krásnou střelou zhruba z třiceti metrů prezentoval Jaromír Zmrhal. Míč směřoval do šibenice, brankář ho ale vytáhl na roh. Zbytek utkání už větší šance nepřinesl a sešívaní tak v tréninkovém utkání podlehli Linense 2:4.
4:2

Real Balompédica Linense

Martínez – Gonzalo, Carrión, Joe, Özcan, Sana, Juampe, Elías Pérez, Wilson Cuero, Stoichkov, Gato

1. poločas: Otáhal – Pardubský, Jugas, Sobol – Vejvar, Ngadeu, Danny, Hromada, Sýkora – Necid, Mingazov
2. poločas: Otáhal – Frydrych, Deli, Mareš – Bořil, Bucha, Stoch, Hušbauer, Zmrhal – van Buren, Škoda (74. Vejvar)