Slavia v prvním přípravném zápase porazila Haikou Boying | SK Slavia Praha

Slavia v prvním přípravném zápase porazila Haikou Boying

(0:1)
přát, 11. 1. 2017
Haikou Boying FC - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 80. a 84. Mešanovič, 9. Hušbauer
HAIKOU - Sešívaní odehráli první přípravné utkání v roce 2017 proti třetiligovému čínskému týmu Haikou Boying. Oba poločasy odehrály rozdílné jedenáctky. O výhře 3:0 rozhodl dvěma brankami Muris Mešanovič, jednou se trefil Josef Hušbauer.
V základní sestavě trenéra Jaroslava Šilhavého byly dvě nové posily - Per-Egil Flo a Marko Alvir. Ve středu obrany pak nastoupil mladý stoper Vojtěch Mareš.

Sešívaní šli do vedení v 9. minutě. Na levé straně se skvěle prosadil Per-Egil Flo, následně přesnou přihrávkou našel na vápně Josefa Hušbauera, který rozvlnil síť přízemní střelou na zadní tyč. Velkou šanci měla Slavia ve 27. minutě, do vápna centroval Per-Egil Flo, před brankářem však dokázal hlavičkou tečovat míč Lukáš Železník pouze nad sebe. Po závaru poté hlavičkoval Milan Škoda, jeho pokus však z brankové čáry vyhlavičkoval obránce domácích.

Další velká příležitost přišla po pěkné akci středem hřiště, míč se poté dostal k Marku Alvirovi, ten ho ještě posunul na Jana Bořila, krajní obránce následně hledal svým centrem Milana Škodu, ten však jen těsně na centr nedosáhl.Téměř totožnou šanci měla Slavia o minutu později, tentokrát centroval Josef Hušbauer, který hledal Lukáše Železníka, ani on však druhý gól nepřidal. Ve 42. minutě se parádní střelou z voleje prezentoval Lukáš Železník, jeho přesné zakončení do šibenice však skvělým zákrokem vytěsnil mimo tři tyče brankář domácích.

Po prvním poločase tak vedla Slavia 1:0 díky trefě Josefa Hušbauera.

Slavia o poločase hromadně střídala, do druhého poločasu zasáhla nová jedenáctka, na hřišti zůstal z prvního poločasu pouze Dušan Švento, který ve 41. minutě střídal zraněného Floa.

Hned po třech minutách na hřišti se k dobré příležitosti dostala nová posila Michael Lüftner, ve velkém vápně si našel centr z rohového kopu a svou hlavičku poslal jen těsně mimo branku. O další příležitost sešívaných se postaral střední záložník Jasmin Ščuk, jeho tvrdou střelu z dvaceti metrů výborným zákrokem vytáhl brankář domácích.

V 65. minutě přenesl hru Daniel Souček, svou dlouhou přihrávkou našel Jana Sýkoru, ten z první sklepl míč na Antonína Baráka, jeho zakončení však zblokovala obrana. O tři minuty později se na pravé straně hřiště dobře uvolnil Gino van Kessel, jeho centr levou nohou na zadní tyč mířil na Murise Mešanoviče, v poslední chvíli však míč dokázal vyrazit brankář.

Domácí poprvé zahrozili v 73. minutě, útočící hráč se dostal k zakončení po rohovém kopu, to však nebylo přesné. Skvělou individuální akcí se prosadil v 75. minutě Gino van Kessel, nejprve nasadil obránci soupeře housle, narazil si s Mickem van Burenem a následně poslal přesný centr na Jana Sýkoru, ten však mířil nad branku.

Druhého gólu se Slavia dočkala v 80. minutě, Antonín Barák vydařenou kolmicí uvolnil Micka van Burena, ten postupoval sám na brankáře, mohl sám zakončovat, ovšem ještě předložil míč před prázdnou branku, kde byl Muris Mešanovič, který přidal druhý gól sešívaných.

V 83. minutě opět zahrozil domácí tým, po rohovém kopu se však k zakončení nedostal a Slavia postupovala do rychlého protiútoku, který zakončil Gino van Kessel střelou nad branku. 84. minuta přinesla třetí gól, který vstřelil Muris Mešanovič. Sešívaní postupovali ve dvou sami na brankáře, Jan Sýkora předložil míč na bosenského kanonýra, který neměl problém dopravit míč do odkryté branky.

Čtvrtý gól přidala Slavia o dvě minuty později, Gino van Kessel přihrával na Jana Sýkoru, který sice vstřelil branku, ale ta nebyla bohužel uznána. V 88. minutě se nejprve výborně přes dva hráče prosadil Mick van Buren, následně zakončil, jeho střelu ovšem brankář domácích chytil. Z další akce se dostali do své největší šance domácí, ovšem skvělý zákrokem se prezentoval také Přemysl Kovář.

První přípravné utkání v roce 2017 Slavia zvládla a porazila Haikou Boying 3:0, skóre nejprve otevřel Josef Hušbauer, další dvě branky poté přidal bosenský střelec Muris Mešanovič.
0:3

1. poločas: Pavlenka - Bořil, Frydrych, Mareš, Flo (41. Švento) - Alvir, T. Souček, Hušbauer, Mingazov - Železník, Škoda
2. poločas: Kovář - D. Souček, Lüftner, Jablonský, Švento - Van Kessel, Ščuk, Barák, Sýkora - Mešanovič, Van Buren

<b>Branky:</b> 80. a 84. Mešanovič, 9. Hušbauer