Slavia úspěšně vstoupila do poháru. Chrudim zdolala 3:1 | SK Slavia Praha

Slavia úspěšně vstoupila do poháru. Chrudim zdolala 3:1

1:3
(0:1)
Pohár, 28. 9. 2016
MFK Chrudim - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 68. Kopecký (pen.) – 45. Barák, 72. Mihalík (pen.), 90. van Buren<br> <b>ČK:</b> Langr<br> <b>ŽK:</b> Langr - Bořil<br> <b>Rozhodčí:</b> Franěk - Pospíšil, Arnošt<br>
CHRUDIM - Sešívaní vstoupili do MOL Cupu na půdě třetiligové Chrudimi a duel zvládli úspěšně. Skóre otevřel gólem do šatny Barák, ve druhé půli pak diváci viděli penaltu na obou stranách a Kopecký i Mihalík mířili přesně. V závěru ještě na konečných 3:1 pro Slavii navyšoval van Buren.
Slavia vstoupila do domácího poháru na půdě třetiligové Chrudimi. Trenér Jaroslav Šilhavý sice ze základní sestavy v derby ponechal na hřišti sedm stejných hráčů, většinu z nich ale posunul na jiné posty. Stoperská dvojice tak měla složení Frydrych – Ngadeu a Zmrhal byl opět ve středu zálohy.

Sešívaní v první čtvrthodině hry prováhali zajímavou možnost, když po kombinaci na pravé straně postupoval sám na brankáře Mikula. Ten ale na poslední chvíli místo střely zvolil přihrávku na zadní tyč, kam si sbíhal Bořil, tomu ale pas utekl do zámezí.

Ve 20. minutě si domácí obrana málem zatopila, Radouš sice vystihl Bořilovu nahrávku Mešanovičovi, málem ji ale srazil za záda Mrázka. Slavia se nakonec musela spokojit jen s rohovým kopem a na branku si počkat až do závěru první půle.

Zmrhalův krásný centr sice Mikula usměrnil jen těsně vedle tyče, vzápětí se ale van Kesselův centr z pravé strany odrazil za vápno k Barákovi, který si míč zpracoval a těsně před přestávkou propálil Mrázka.

Slavia nastoupila do druhé půle beze změn a po necelé hodině hry se po rohovém kopu akrobatickým zakončením blýskl Jasmin Ščuk, branku ale těsně netrefil.

V 68. minutě naopak srovnali domácí. Hušbauer ve vápně nešťastně zasáhl soupeře, Kopecký nabídnutou příležitostí neopovrhl a z pokutového kopu srovnal na 1:1. O dvě minuty později viděl druhou žlutou kartu Langr a domácí tak pokračovali v deseti.

A také Mrázek musel čelit penaltě, poté co domácí obrana zahrála ve vápně rukou. Odpovědnost vzal na sebe Jaroslav Mihalík a v klidu překonal brankáře Chrudimi.

Střelecky při chuti byl také Zmrhal, jeho tvrdý halfvolej zpoza vápna ale zastavila tyč a v 90. minutě jeho krásná střela z 30 metrů sice zaplavala, ale Mrázek ji, i když s problémy, zpacifikoval.

Zápas ale ještě zdaleka nekončil a čerstvá ofenzivní síla Mick van Buren navýšil skóre na konečných 3:1 pro sešívané. Holandského útočníka našel skvělým pasem za obranu Hušbauer, van Buren si poradil s Mrázkem a mohl tak zakončit do prázdné.

Sešívaní v Chrudimi vyhráli 3:1 a postupují do 4. kola MOL Cupu.