Slavia U17 mistrem České republiky! | SK Slavia Praha

1:0
(0:0)
34. kolo, 3. 6. 2018, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Sešívaní dorostenci si dnešní výhrou 1:0 nad Mladou Boleslaví zajistili mistrovský titul v kategorii U17. Titulovou výhru trefil po přihrávce Jakuba Zeronika Jan Žambůrek!

Mladší dorostenci Slavie šli do předposledního kola dorostenecké ligy U17 s náskokem sedmi bodů na Spartu, která ale měla zápas k dobru. Matematika tak byla jasná - pokud sešívaní zvítězí, stanou se mistry. Utkání se navíc hrálo na hlavním stadionu v Edenu.

Sešívaní vstoupili do utkání lehce nervózně, postupně ale převzali iniciativu a nenechávali nikoho na pochybách, že si půjdou za třemi body. Na úvodní branku utkání se však čekalo až do druhého poločasu.

Velké příležitosti si Slavia vytvořila už v prvním poločase, jednu z nich měl po centru z pravé strany David Eichler, jeho střelu směřující do branky ale v poslední chvíli vykopl obránce. Další šanci měl Michal Kubáň, kterého vychytal brankář Štipl. Poté opět zabránil cestě do sítě bránící hráč, tentokrát obránce Mladé Boleslavi vyhlavičkoval střelu Jana Žambůrka.

V těsném závěru první půle mohl otevřít skóre úplně osamocený Ladislav Krobot, který zakončoval z malého vápna, jeho pokus ale výborným zákrokem vytáhl gólman hostů.

Druhý poločas svým obrazem navázal na ten první, dvě velké možnosti měl opět Ladislav Krobot, nejprve dostal fantastickou přihrávku za obranu, obešel i brankáře, ale střelou levačkou přestřelil odkrytou branku. V další příležitosti pak hlavou mířil těsně nad.

Velká radost tak v Edenu vypukla až v 60. minutě. Aktivní Jakub Zeronik utekl na levé straně všem bránicím hráčů a poslal před branku střílený centr, ze kterého se prosadil Jan Žambůrek - 1:0!

Hosté měli vzápětí velkou šanci na vyrovnání, míč ale v poslední možný moment odvrátil pohromu na brankové čáře Jan Schenider. Na druhé straně měli ještě velkou šanci Ladislav Krobot a Jakub Zeronik, ani jedna z nich už ale brankou neskončila.

Sešívaní U17 tak porazili Mladou Boleslav 1:0 a jsou mistry České republiky v kategorii U17!

„I když nešlo vždy vše úplně snadno, nakonec se ukázalo, že jsme měli nejsilnější tým v rámci soutěže. Výhra v soutěži byla pro tým jeden z těch dlouhodobějších cílů. Kluci to měli v hlavě, věděli, že si na to můžou sáhnout. Za tu dobrou sezonu jsme to chtěli dotáhnout a kluci si mohli užít oslav,“ řekl k titulu trenér Milan Titěra.

Jak sešívaní oslaví titul? „Pro nás byla oslava to, že jsme si mohli zahrát tady na hlavním stadionu. S klukama si v kabině ještě zazpíváme, v pondělí pokračujeme, sezona nekončí,“ prozradil trenér mistrů U17.

Titul hodnotil také kapitán David Eichler: „Zisk titulu je velká odměna, je to pro nás i pro celou Slavii velká motivace do další sezony. Věřili jsme, že to zvládne, měli jsme silný tým. V závěru už docházely síly, ale tři body se počítají, je jedno, jestli vyhraješ 1:0 nebo 12:0. Čeká nás ještě derby, musíme vyhrát pro jméno Slavie,“ burcuje před posledním ligovým kolem své spoluhráče kapitán.

Radost z titulu měl také Tomáš Vincour: „Je to určitě skvělý pocit, velká odměna za naší práci. Poděkování patří celému klubu, hráčům a fanouškům. Oslavy proběhly na hřišti, ještě to musíme pořádně oslavit, tohle je pro nás něco neuvěřitelného,“ neskrýval radost stoper sešívaných.