1:2
(1:0)
14. kolo, 18. 11. 2016
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 45. Čajič – 53. Mešanovič, 64. Škoda<br> <b>ŽK:</b> Kušnír, Tetour Považanec, – Hušbauer, Bořil <br> <b>Rozhodčí:</b> Královec – Vlasjuk, Kubec<br>
PRAHA/JULISKA - Sešívaní sice dostali gól do kabin, ve druhé půli ale dokázali vítězství zvrátit na svou stranu. O výhře 2:1 rozhodli svými brankami útočníci Muris Mešanovič a Milan Škoda.
Trenér Jaroslav Šilhavý udělal oproti poslednímu ligovému zápasu s Bohemians 1905 jednu změnu v sestavě, místo Dušana Šventa nastoupil na pravém kraji obrany Jan Mikula, Jan Bořil se přesunul na post levého obránce.

První vážnější ohrožení jedné z branek si připsala domácí Dukla. Z naší levé strany odcentroval Ondřej Kušnír, k hlavičce se pak na malém vápně dostal Peter Olayinka, jeho pokus však rozvlnil pouze boční síť branky Jiřího Pavlenky. Poté se hra uklidnila a odehrávala se především ve středu hřiště. K zajímavé střele ze střední vzdálenosti se dostal Milan Škoda, ovšem brankář domácích byl připraven.

Slavia dopravila míč do branky v 41. minutě. Josef Hušbauer našel ve vápně Milana Škodu, který hlavou prodloužil míč k Jaroslavu Mihalíkovi, jeho pokus brankář Rada vyrazil k Janu Mikulovi, který dopravil míč do odkryté branky. Branku však rozhodčí zápasu neuznal, neboť byl Jaroslav Mihalík v ofsajdu.

Ve 41. minutě přišla velká šance Slavie. Milan Škoda převedl ve vápně krásné sólo, jeho centr se odrazil k Antonínovi Barákovi, jeho prudkou ránu k tyči opět brankář Rada vyrazil. Do vedení tak šla v závěru poločasu domácí Dukla. Nestór přiťukl na vápně míč k Aldinu Čajićovi, který prostřelili brankáře Jiřího Pavlenku.

Trenér Jaroslav Šilhavý poslal do druhého poločasu
Murise Mešanoviče. Ten se již po osmi minutách dokázal gólově prosadit! Dlouhý nákop Jiřího Pavlenky prodloužil Michal Frydrych a bosenský střelec pohotovým zakončením srovnal skóre zápasu na 1:1.

Důležitou roli sehrál Muris Mešanovič také v 64. minutě. Na hranici vápna si přebral přihrávku od Antonína Baráka, následně skvělou patičkou posunul míč do vápna na Milana Škodu, který přesnou střelou k tyči strhl vedení na stranu Slavie.

Definitivní razítko na výhru Slavie mohl dát v 87. minutě Antonín Barák. Ten si navedl míč od pomezní čáry do vápna, poté se do míče opřel pravou nohou, jeho střelu na bližší tyč brankář Rada kryl. Závěrečný tlak domácích k další brance nevedl. Slavia tak otočila nepříznivý poločasový výsledek a díky brankám Murise Mešanoviče a Milana Škody porazila Duklu 2:1.