Remízové loučení s Marbellou | SK Slavia Praha

2:2
(1:1)
přát, 8. 2. 2017
SK Slavia Praha - Samsung Suwon
Branky: <b>Branky:</b> 33. Ščuk, 88. Mešanovič – 13. Yeom, 51. Johnathan<br> <b>ŽK:</b> Škoda - Jang
MARBELLA – Třetí zápas ve větrném Španělsku odehráli sešívaní proti jihokorejskému týmu Samsung Bluewings. Soupeř šel dvakrát do vedení, díky Ščukovi a Mešanovičovi ale slávisté nakonec vybojovali remízu 2:2.
Jako poslední soupeř čekal ve Španělsku sešívané korejský tým Samsung Bluewings a trenér Jaroslav Šilhavý se musel obejít bez záložníka Ruslana Mingazova, kterého trápilo lehké zranění kotníku. Zasáhnout do utkání nemohli ani nachlazení Pavlenka se Šventem.

V úvodu držel častěji na kopačkách míč asijský celek a vypracoval si i první šanci utkání. V desáté minutě využil zaváhání Michala Frydrycha Min-Woo Kim a hledal nebezpečným centrem na zadní tyči Johnathana. Simon Deli míč včas odvrátil na rohový kop.

O dvě minuty později už slávisté, hrající tentokrát v modrých dresech, takové štěstí neměli. Kimova střela před Kovářem v silném větru zaplavala, ten ji vytěsnil jen na hlavu Ki-Huna Yeoma a korejský celek šel do vedení.

Sešívaná odpověď vzápětí přišla z kopačky Zmrhala, jeho tečované zakončení ale rozvlnilo jen boční síť. Po necelé půlhodině rozehrál standardní situaci Hušbauer a následně se v okolí vápna dostala do zakončení hned trojice sešívaných, Zmrhal, Barák ani Ščuk ale obranu nepropálili. Na protější straně hřiště naopak vyšel naprázdno zakončující Johnathan.

Ve 33. minutě rozehrál zajímavý útok Slavia Frydrych, ve vápně si pak Milan Škoda narazil se Sýkorou a posunul míč na Antonína Baráka, jehož tečovaná střela zajistila Slavii rohový kop. Hušbaueův centr na přední tyč sice obrana odvrátila, míč ale mířil přesně za vápno k Jasminu Ščukovi, který krásným zakončením z voleje srovnal na 1:1. V závěru poločasu pak bosenský záložník pálil z podobné pozice, tentokrát však střelu zblokovala obrana.

Do druhé půle sešívaní vystřídali pět hráčů a změnili rozestavení, vedle Milana Škody přibyl jako druhý útočník Muris Mešanovič. Opět se ale jako první radovalo z branky korejské mužstvo. První z Johnathanových útočných výpadů sice Kovář pokryl, v 51. minutě si ale brazilský útočník naběhl na centr z levého křídla a hlavou navýšil na 2:1 pro Bluewings.

Sešívaní se snažili dorovnat skóre, dvakrát zakončoval hlavou Frydrych, centr z rohu ani ten následující Sýkorův ale do branky neusměrnil. Deset minut před koncem vystihl Santos Součkovu malou domů a vyrazil na Kováře, ten však stihl hrozící požár včasným vyběhnutím uhasit a Santosova dorážka už byla nepřesná.

V závěru utkání se červenobílým přeci jen povedlo srovnat skóre. Z pravé strany pronikl do vápna Mick van Buren a pálil, Shin sice jeho střelu vyrazil, míč však směřoval přímo na Mešanoviče, který nabídku využil a vsítil gól.

Slavia tak remizovala se Samsungem Bluewings 2:2 a z Marbelly se vrací s bilancí jedna výhra, jedna remíza a jedna prohra.