První penalta po 73 zápasech zajistila pouze remízu | SK Slavia Praha

První penalta po 73 zápasech zajistila pouze remízu

1:1
(0:0)
12. kolo, 24. 10. 2014
SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 75. Piták (pen), 87. Vošahlík <b>ŽK:</b> 10. Kladrubský (CEB), 11. Dobrotka (SLA), 56. Hanzlík (CEB), 75. Křížek (CEB), 81. Piták (SLA) <b>Rozhodčí:</b>Královec – Jiřík, Mokrush
ČESKÉ BUDĚJOVICE/STŘELECKÝ OSTROV - Slavia sice nastoupila do zápasu aktivněji, chleba se však lámal až ve druhém poločase. Sešívaní nejprve kopali v Českých Budějovicích po dlouhých 73 ligových zápasech penaltu, ani její proměnění jim ale vítězství nepřineslo. Domácím zařídil remízu v 87. minutě Vošahlík.
Slavia jela do Českých Budějovic s jasným cílem bodovat. Do zápasu tak vstoupili sešívaní v útoku s uzdraveným Milanem Škodou aktivně. Ten hned pár minut po počátku utkání prověřil svou přízemní střelou brankáře Křížka a předznamenal tak tlak, který si Slavia v prvních pětadvaceti minutách vytvořila.

V jedenácté minutě se musel domácí gólman vyrovnat s dorážkou Milana Černého, o tři minuty později mířil Jaromír Zmrhal těsně vedle branky. Na další velkou šanci si Slavia počkala do 29. minuty, kdy se po rohovém kopu dostal k přetaženému centru Milan Škoda a jeho hlavičku musel brankář Křížek vyrazit na další roh. Škoda dělal, co mohl, aby Křižíka překonal, ten si ale poradil i s nebezpečnou střelou, který útočník Slavie vyslal z hranice vápna.

S blížícím se koncem prvního poločasu však začali hrozit domácí a sešívaní mohli jen děkovat Hrubešovi, že si s jejich šancemi poradil. Nejprve zahrozil ve 42. minutě hlavičkou Herzán, o minutu později se k zakončení dostal Michal Škoda, bratr slávistického útočníka. Nejprve si poradil s Jiřím Bílkem, pak zkusil levačkou překvapit Hrubeše, ten ale jeho střelu k tyči vyrazil na roh a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase si Slavia první velkou šanci vybojovala až v 63. minutě, kdy Baéz našel na levé straně Dobrotku, který si poradil s dvěma bránícími hráči a překonal i brankáře Křížka. Za toho bohužel zaskočil Lengyel a skóre se tedy neměnilo.

V 70. minutě předvedli domácí dobrý brejk, kdy z levé strany postupoval sám na brankáře David Brunclík, Karel Hrubeš ho ale skvělým zákrokem vychytal.

Na hřiště pak místo Vukadinoviče přišel Karel Piták a o dvě minuty později už vstřelil první branku Slavie. Kdy brankář Křížek fauloval ve vápně Škodu, odpískal sudí Královec penaltový kop ve prospěch sešívaných, první po 73 zápasech. K jeho exekuci se postavil právě Piták a střelou k levé tyči poslal slávisty do vedení.

Domácí se, stejně jako na konci prvního poločasu, zmohli na odpor. V 87. minutě se jim podařilo stav utkání srovnat, když Karel Hrubeš v nepřehledné skrumáži před svou branku vyboxoval míč jen k Vošahlíkovu, s jehož následnou střelou k tyči si už Karel Hrubeš neporadil.

Slavia se ještě na samém konci utkání pokusila překonat brankáře Křížka, ten však dvakrát za sebou souboj se slávisty ustál a tak utkání skončilo remízou 1:1.

V rámci třináctého kola přivítá Slavia v sobotu 1. listopadu od 17:00 v Edenu Příbram.