2:0
(1:0)
Pohár, 21. 7. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Levadia Tallinn
Branky: <b>Branky:</b> 10. Škoda, 67. van Kessel <br> <b>ŽK:</b> van Kessel, Škoda - Manga, Antonov, Gatagov<br> <b>Rozhodčí:</b> Nicolaides - Charalambous, Georgiou
PRAHA/EDEN ARENA - Sešívaní to dokázali! Díky brankám Milana Škody a nové posily Gina van Kessela zvítězili před skvělou kulisou 2:0 a zajistili si tak postup do 3. předkola Evropské ligy. V tom je čeká portugalské Rio Ave.
V sestavě sešívaných se objevil jak Milan Škoda, který před několika dny prodloužil smlouvu, tak Gino van Kessel, pro kterého to byl premiérový start v červenobílém dresu.

Slavia se svým vyprodaným kotlem v zádech začala náporem a už v 7. minutě se mohl ukázat právě van Kessel, pro kterého vybojoval míč Kenia. Extrenčínský útočník postupoval z úhlu sám na gólmana a svou akci zkusil ještě vylepšit přihrávkou na střed na Zmrhala, na kterou náš záložník ale těsně nedosáhl.

V 10. minutě už se ale sešívaní mohli radovat. Van Kessel opět postupoval z pravé strany, opět přihrával a tentokrát našel před odkrytou brankou Milana Škodu. Pro nejlepšího slávistického střelce minulé sezony pak už nebylo nic těžkého dostat míč do sítě.

Slavia byla i dále jasně lepším týmem. Ve 28. minutě si Kenia přehodil míč na pravačku a vypálil z velkého vápna, gólman Levadie ale vyrazil jeho střelu na roh. O osm minut později vyslal z podobného místa technickou střelu van Kessel, i s ní si ale brankář Lepmets poradil.

K největší šanci od vstřelené branky se pět minut před přestávkou dostal opět Levan Kenia. Ten se z pravé strany prokličkoval až před gólmana, který mu ale dobře vykryl střelecký prostor a následnou střelu po další z kliček stačil vyrazit. Kenia ještě dokázal vrátit balon před branku, kde si dobře nabíhal van Kessel, ten ale v nadějné pozici nedokázal míč ideálně trefit.

V 61. minutě sešívaní svého soupeře přitlačili do vápna a Lepmets měl plné ruce práce s tvrdou střelu Josefa Hušbauera z velkého vápna. Hned po následném rohu se opět pokoušel prosadit Kenia, jeho ránu ale stačil zablokovat jeden z obránců.

Gino van Kessel se konečně dočkal své úvodní branky v sešívaném v 67. minutě zápasu. Centr Bořila propadl až za dvojici obránců, kde byl nachystán nizozemský záložník a hlavičkou ke vzdálenější tyči poslal Slavii do třetího předkola.

Slávisté věděli, že nesmějí polevit, a tak pokračovali v útoku. V 83. minutě si Mihalík navedl míč z levé strany na střed a vypálil, jeho střelu ale obrana zblokovala pouze na rohový kop. V závěru se dostali před Pavlenku hosté, hlavička Rima Hunta mířila však jen nad břevno.

Slávisté tak splnili svůj slib, otočili nepříznivý stav po prvním utkání a Levadii zdolali doma v Edenu 2:0. Za týden je čeká na témže místě třetí předkolo proti portugalskému týmu Rio Ave.