4:1
(0:1)
přát, 16. 7. 2017, Eden Arena
SK Slavia Praha - OGC Nice (Fra.)
Branky: <b>Branky:</b> 47. a 50. Škoda, 69. a 78. van Buren - 8. Boscagli <br> <b>Rozhodčí:</b> Zelinka - Vlček, Hájek
PRAHA/EDEN - Prověřit Slavii před startem v předkolech Ligy mistrů přijel třetí klub uplynulého ročníku francouzské ligy OGC Nice. Sešívaní svůj druhý přípravný zápas před domácím publikem zvládli a po remíze s Celticem porazili Nice 4:1.
Zatímco v zápase se skotskými mistry branka nepadla, tentokrát gólové mlčení prolomili už v 8. minutě hosté. Po Bořilově faulu rozehrával kapitán Nice Jean-Michel Seri přímý kop, obrana Slavie nezachytila na středu nabíhajícího stopera Oliviera Boscagliho a ten hlavou překonal Laštůvku.

Následně se ale do akce dostala i Slavia a byl to hlavně Danny, jehož přihrávky tvořily šance. V 16. minutě poslal míč z pravé strany na hlavu Milana Škody, gólman Benitez ale dokázal jeho pokus vyrazit a dobíhající Rotaň pak na dorážku těsně nedosáhl.

Tři minuty na to poslal Danny prudký přízemní centr na přední tyč, kde balon tečoval Frydrych, jeho pokus ale proskákal vedle vzdálenější tyče.

Ve 41. minutě pak Danny rychle rozehrál standardní situaci a za překvapenou obranu francouzského celku si zaběhl Frydrych, Benitez ale jeho střelu vyrazil na roh.

Neproměněné šance ale přestaly slávisty mrzet prakticky hned po vstupu do druhé půle. Ve 47. minutě totiž rozhodčí po jednom z centrů odpískal ruku ve vápně Nice, k penaltě se postavil Milan Škoda, a i když si gólman Benitez na míč sáhl, skončila střela našeho kapitána v síti.

Hned o tři minuty později si pak Škoda naběhl do vápna na přihrávku van Burena a bylo to 2:1.

Slávisté ve druhé půli svého soupeře zatlačili a před brankou Francouzů se hrálo o poznání častěji. V 69. minutě se do výjimečně otevřené obrany Nice dostal středem Michael Ngadeu, před vápnem posunul míč na volného Micka van Burena a ten už měl dost času, aby propálil Beniteze.

Po 78 minutách hry to pak byl znovu Mick van Buren, kdo si naběhl na Bořilovu zpětnou přihrávku od brankové čáry a podél gólmana propálil balon do branky.

Slávisté mohli v závěru zápasu ještě vyslyšet skandování dvanácti tisíc fanoušků „dejte jim bůra“, to když v poslední minutě hledal Tecl dlouhým pasem Mešanoviče, před bosenským útočníkem ale stačil míč sebrat Benitez.

Slávisté tak zvládli generálku, s OGC Nice dokázali otočit skóre a francouzský celek porazili 4:1. Dalším zápasem pro ně už bude třetí předkolo Ligy mistrů s jedním z dvojice BATE – Alashkert.