Zápas MFK Frýdek-Místek - SK Slavia Praha

0:7
(0:1)
27., so 28.4.2018, Stovky
27., so 28.4.2018, Stovky
MFK Frýdek-Místek - SK Slavia Praha
První vážnější akci zápasu přetavili sešívaní v gól, Daniel Kosek obešel v souboji jeden na jednoho bránícího hráče, přesnou přihrávkou našel před brankou Michaela Azilinona, který uklidil míč do sítě. Podle pomezního rozhodčího byl ale střelec gólu v době přihrávky v ofsajdu, branka proto nebyla uznána. Domácí také měli jednu velkou příležitost, útočník ale zakončoval vedle.

Další příležitost měl opět Michael Azilinon, jeho střelu ale brankář vyrazil na roh. Ve 28. minutě to už bylo 1:0 pro sešívané! Daniel Kosek rozehrál aut na levé straně, našel Adama Petráka, který si poradil na výbornou a přihrávkou našel Matěje Valentu, který otevřel skóre utkání.

Druhá trefa přišla hned po poločasové přestávce. Michael Hönig vysunul na pravé straně Karla Schneidera, který pěknou přihrávkou našel před odkrytou brankou Jana Havránka, který v poklidu zvýšil na 2:0.V 67. minutě zakombinovali ve středu pole Jan Havránek a Matěj Valenta, druhý jmenovaný posunul míč na Davida Macháčka, který pěknou střelou zpoza vápna trefil horní roh branky - 3:0.

Domácí se také snažili tlačit dopředu, brankář Jakub Markovič spolu s obranou ale všechny akce spolehlivě zastavil. 70. minuta přinesla druhou trefu Matěje Valenty, kterou mu svou přihrávkou připravil David Macháček. Poté přišla dvouminutovka střídajícího Bruna Čerňanského, nejprve se prosadil v 81. minutě po přihrávce Michaela Höniga, v 83. minutě se pak slovenský útočník napřáhl ze střední vzdálenosti, jeho ránu tečovala obrana mimo dosah brankáře.

Definitivní podobu skóre určila 87. minuta. Matěj Valenta vysunul na levé straně Michael Höniga, který postupoval sám na brankáře, se kterým si poradil.

Sešívaní tak vyhráli ve Frýdku-Místku 7:0. Další duel odehraje tým U19 v sobotu 5. 5. od 14:00 na Xaverově proti Opavě.
0:7

Sestavy

MFK Frýdek-Místek

Zouhar – Kudláček, Maceček, Kutáč, Šohaj, Kováč (55. Mrkvička), Buchlovský, Botur (67. Hammer), Ciesarík, Dudek, Hladík

SK Slavia Praha

Markovič - Schneider, Drozda, Mach, Kosek - Valenta, Macháček, Petrák (63. Čerňanský) - Azilinon, Hönig, Havránek (74. Zinhasovič)

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 28. a 70. Valenta, 81. a 83. Čerňanský, 46. Havránek, 67. Macháček, 87. Hönig

Aktuálně

Odbor přátel zakoupil mládeži televizi pro analýzu zápasů

10.5.2018
Po zakoupení vybavení do společenské místnosti internátu věnoval Odbor přátel mládežnické akademii televizi, která bude sloužit trenérům a vedení akademie k rozboru zápasů.

Výsledky mládeže: U16 vítězem své soutěže!

9.5.2018
Po týmu U14 si ve své soutěži zajistil prvenství také celek U16, který o víkendu porazil Příbram vysoko 8:0. Další výhry mají na svém kontě starší žáci U15 a U14, kteří porazili Mladou Boleslav.

Výsledky mládeže: U14 mistrem České ligy žáků U14

2.5.2018
Povedený víkend mají za sebou mládežnické týmy sešívaných. Nejenže všechny žákovské a dorostenecké celky zvítězily, tým U14 se navíc pět kol před koncem soutěže stal mistrem České ligy žáků U14!

Další články