Zápas SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

0:1
(0:0)
14., so 24.2.2018, UMT Xaverov
14., so 24.2.2018, UMT Xaverov
SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko
V prvním poločase se hrálo převážně na polovině Slovácko, sešívaní svého soupeře do vážnější šance nepustili. První zajímavou střeleckou pozici měl David Beňo, jeho zakončení ve vápně ale obrana zblokovala. V 19. minutě hlavičkoval po centru Jana Havránka na zadní tyči Jiří Janoušek, míč těsně minul levou tyč branky hostů.

O minut později byla Slavia blízko gólů. Na pravé straně zakombinovali Karel Schneider a Jiří Janoušek, první jmenovaný pronikl do vápna a přihrával před branku, jeho přihrávku srazil obránce hostů směrem na bránu Slovácka, brankář hostů ale v poslední chvíli míč vytáhl na roh. Ve 28. minutě měla Slavia velkou šanci, po standardní situaci hostů následoval rychlý brejk, sám na branku se po přihrávce Matěje Valenty řítil David Beňo, své zakončení ale nasměroval těsně mimo.

V další velké šanci byl po akci Jiřího Janouška opět David Beňo, který ale z malého vápna zakončoval vedle, nabízela se však také varianta přihrávky před odkrytou branku na Jana Havránka. V závěru poločasu vyslal na pravé straně Matěj Valenta Jiřího Janouška, na jehož ostrý přízemní centr útočící hráči jen těsně nedosáhli.

Ve druhém poločase pokračoval velký tlak Slavie. Tomáš Vlček našel krásnou dlouhou přihrávkou za obranu rozběhnutého Michaela Azlinona, jeho zakončení nohou vyrazil brankář Holeček. Po další přihrávce před branku z nohy Jiřího Janouška zakončoval Michael Azilinon vedle, stejně tak připravil Jiří Janoušek šanci pro Jana Havránka, ten se tlačil k zakončení hlavou, brankou to ale neskončilo.

Tlak sešívaných neustával. Jedny z největších šancí zápasů přišly paradoxně během pár okamžiků. Nejprve se po centru Karla Schneidera dobře dostal do zakončení Ladislav Krobot, jeho hlavičku pohotovým zákrokem vytáhl brankář, k odraženému míči se dostal Jan Havránek, z těžkého úhlu trefil tyč, následně se k němu míč vrátil, předložil ho na malé vápno k Michaelu Azilinonovi, který ale trefil pouze břevno branky.

Do vedení však šli z ojedinělé akce hosté, dlouhý odkop si našel Michal Kohút, zasekávačkou si připravil míč na střelu a zakončil k zadní tyči. Sešívaní se v závěru snažili o vyrovnání, ale gólu se nedočkali.

I přes výraznou herní převahu tým U19 podlehl Slovácku 0:1. Další zápas dorostenecké ligy hrají dorostenci v sobotu 3.3. od 11:00 v Příbrami.
0:1

Sestavy

SK Slavia Praha

Markovič - Schneider (89. Zinhasovič), Drozda, Vlček, Kosek - Beňo (65. Krobot), Macháček, Valenta - Janoušek (79. Petrák), Azilinon, Havránek

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 84. Kohút

Fotogalerie

Aktuálně

Odbor přátel zakoupil mládeži televizi pro analýzu zápasů

10.5.2018
Po zakoupení vybavení do společenské místnosti internátu věnoval Odbor přátel mládežnické akademii televizi, která bude sloužit trenérům a vedení akademie k rozboru zápasů.

Výsledky mládeže: U16 vítězem své soutěže!

9.5.2018
Po týmu U14 si ve své soutěži zajistil prvenství také celek U16, který o víkendu porazil Příbram vysoko 8:0. Další výhry mají na svém kontě starší žáci U15 a U14, kteří porazili Mladou Boleslav.

Výsledky mládeže: U14 mistrem České ligy žáků U14

2.5.2018
Povedený víkend mají za sebou mládežnické týmy sešívaných. Nejenže všechny žákovské a dorostenecké celky zvítězily, tým U14 se navíc pět kol před koncem soutěže stal mistrem České ligy žáků U14!

Další články