Zápas FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha

1:2
(0:1)
7., so 23.9.2017, Luční ulice
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Sešívaným v utkání hodně pomohlo brzké vedení, do kterého šli už v 7. minutě! David Macháček našel dlouhou přihrávkou za obranu rozběhnutého Michaela Höniga, který prvním dotykem udělal kličku brankáři Maříkovi, který ho fauloval a následoval pokutový kop. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán David Beňo.

Plzeň se snažila o vyrovnání a vytvořila si několik zajímavých příležitostí, v jedné z nich postupoval sám na brankáře Jakuba Markoviče plzeňský Štursa, gólman Slavie ale vytáhl skvělý zákrok! Také v dalších příležitostech byl Jakub Markovič připraven. V závěru poločasu se do samostatného úniku dostal Tomáš Čvančara, svým zakončením ale orazítkoval tyč za zády Maříka.

Vyrovnání přišlo v úvodu druhého poločasu, po centru do vápna se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Pavel Šulc a srovnal na 1:1. Také druhá část utkání se hrála ve velkém tempu, zajímavou příležitost měl Andrei Sintean, který se zbavil obránce, levačkou ale v dobré pozici střílel pouze doprostřed, brankář Mařík míč i tak zachytil jen se velkými problémy.

Rozhodnutí přišlo v 80. minutě. Míč se dostal za velkým vápnem ke Karlu Schneiderovi, který neváhal a napálil míč k přední tyči, Mařík v brance Plzně se po jeho střele natahoval marně – 2:1 pro sešívané! Plzeň si vytvořila v závěru tlak, do větší šance se ale nedostala. Slavia naopak hrozila z rychlých brejků, ale ani jeden z nich nedokázala gólově vyřešit, byť na to příležitost byl, hlavně v případě Ladislava Krobota nebo Andreie Sinteana.

Sešívaní vedení udrželi a z Plzně berou tři body!