Report ze zápasu Bohemians 1905 vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu Bohemians 1905 vs. SK Slavia Praha"

(0:2)
15. kolo, 24. 10. 2015
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 20. a 49. Kuchta, 23. a 60. L. Veselý, 90. Heřman z pen.
Komentář trenéra Michala Petrouše:  Tentokrát nás čekalo derby s Bohemkou, která se díky vítězné sérii dostala do lepší poloviny tabulky. Naším cílem a obrovskou motivací bylo Bohemce tuto sérii přerušit. Po opatrném úvodu utkání jsme se čím dále více dostávali k brance soupeře a začali si vytvářet šance, které jsme na rozdíl od předešlých utkání proměňovali. Střelci prvního poločasu byli Jan Kuchta a Lukáš Veselý, kteří zaznamenali i vzájemné asistence.  V úvodu druhého poločasu jsme si poradili s nebezpečnou situací, kdy po centru z naší pravé strany odvracel hlavou na poslední chvíli před soupeřem Václav Pardubský a míč zahrál do bezpečí. Poté jsme opět proměnili své šance, kdy jsme si poradili s obranou soupeře a dvěma brankami jsme navýšili skóre na 4:0. Když už se zdálo, že Bohemka nebude mít na to s utkáním cokoliv udělat, tak opak byl pravdou. Po našem krátkodobém výpadku ke konci utkání domácí proměnili v rozmezí pěti minut dva pokutové kopy a snížili stav v 86. minutě na 2:4. V 89. minutě se kopal pokutový kop ale i na druhé straně po faulu na Šimona Havrdu a penaltu proměnil Jiří Heřman a upravil tak na konečných 2:5.  Podařilo se přidat k solidní hře i proměňovaní šancí a tím dovést utkání do vítězného konce. Věřím, že hráče vítězná série posune zase o krůček vpřed.