0:2
Karviná
Slavia
10.kolo, sobota 14.10.2017, 20:00

KARVINÁ - Po reprezentační přestávce zajížděli sešívaní na další utkání HET ligy do Karviné a konečně si z venkovního utkání odvážejí plný bodový zisk. V prvním poločase otevřel skóre Milan Škoda, vítězství potvrdil v druhém poločase Mick van Buren.

Už v 9. minutě připravil velkou šanci pro Milana Škodu Josef Hušbauer, v souboji s útočníkem Slavie byl úspěšnější brankář Le Giang, odražený míč se dostal zpět k Josefu Hušbauerovi, také jeho dorážku dokázal gólman opět zastavit. Vedení se sešívaní ujali v 19. minutě, rohový kop Miroslava Stocha našel Milana Škodu, který hlavičkou uklidil míč k zadní tyči.

V úvodu druhého poločasu vymyslel velkou šanci pro Micka van Burena Milan Škoda, nizozemský útočník ve skluzu zakončoval jen do brankáře. Uklidňující druhý gól přišel opět po akci dvojice Škoda – van Buren. Milan Škoda vyslal do samostatného úniku svého nizozemského spoluhráče, který si lehkým lobem poradil s brankářem Le Giangem.

Zbytek utkání se odehrával ve vysokém tempu, žádnou brankovou příležitost už ale diváci neviděli. Slavia tak poprvé v letošní sezoně domácí ligy zvítězila na půdě soupeře a z Karviné veze tři body za výhru 2:0! Je to zároveň 36. ligové utkání bez prohry.