Výhru nad Podbrezovou řídil Masopust | SK Slavia Praha

4:1
(2:0)
přát., 7. 7. 2023, Aigen
SK Slavia Praha - FK Železiarne Podbrezová
Slavia proti čtvrtému týmu posledního ročníku slovenské ligy vyhrála jednoznačně 4:1. Dva góly vsítil Lukáš Masopust, další přidali Václav Jurečka a Matěj Jurásek.

Na trávníku v rakouském Aigenu se představila čerstvá posila sešívaných Conrad Wallem, který si premiéru odbyl rovnou v základní sestavě. Navrátilcem do úvodní jedenáctky byl také nejlepší střelec minulého ročníku FORTUNA:LIGY Václav Jurečka. S kapitánskou páskou nastoupil Michal Tomič.

Slavia vstoupila do utkání aktivním presinkem, Podbrezová ale několikrát zahrozila z protiútoku. V 7. minutě se dobrým zákrokem blýskl Aleš Mandous, který pokryl tečovanou střelu z kopačky Kováčika.

Po úvodní desetiminutovce se svěřencům Jindřicha Trpišovského naskytla příležitost rohového kopu, ze kterého zakončil z voleje Jan Bořil. Akce sice gól nepřinesla, sešívaní se ale do další šance dostali hned po několika málo vteřinách. Dalekonosnou střelou z pravé strany rozvlnil síť Lukáš Masopust, brankář Ludha byl bez šance – 1:0!

V 29. minutě si na špatnou přihrávku Podbrezové počíhal Conrad Wallem, který soupeři na středu hřiště vypíchl míč a dostal se do samostatného úniku. Akci ale v druhý gól sešívaných přetavit nedokázal.

Další změna skóre přišla v 33. minutě, kdy míč na pravé straně hřiště vybojoval aktivní Lukáš Masopust. Ten si všiml vysoko postaveného brankáře Ludhy a dalekonosným lobem z více než padesáti metrů trefil odkrytou branku soupeře – 2:0!

První poločas více nepřinesl, hráči odešli do kabin za dvougólového náskoku sešívaných. Do druhé půle si trenérský tým připravil dvě střídání, pro zranění nenastoupil Srdjan Plavšić, na hřišti ho nahradil David Pech. Na místo Jakuba Hromady nastoupil Petr Hronek.

Ihned po začátku druhého dějství se slávisté prosadili i potřetí. Po kombinační akci našel Michal Tomič přesným přízemním pasem dobře nabíhajícího Václava Jurečku, který si s centrem poradil na výbornou a nedal brankáři Podbrezové šanci – 3:0!

Po hodině hry vyústil tlak hráčů slávistů v další rohový kop. K centru nejvýše vystoupal Muhamed Tijani, hlavičkoval ale vysoko nad. Další velkou šanci měl na kopačce Václav Jurečka, který se po výborném pasu za obranu snažil přelobovat brankáře Ludhu, míč se však snesl pouze nad břevno.

Ve 74. minutě vystřídala trojice hráčů Slavie. Ze hřiště odešli Masopust, Tomič a Tijani, nahradili je Ogungbayi, Konečný a Matěj Jurásek. O deset minut později vybojoval míč v hlavičkovém souboji Ogungbayi, sklepl ho pod sebe na Václava Jurečku, který našel Matěje Juráska. Ten se protáhl kolem obránců soupeře a střelou uvnitř šestnáctky prostřelil brankáře Podbrezové – 4:0!

Až v nastaveném čase se prosadil i soupeř, skóre na konečných 4:1 upravil Masaryk. Nic dalšího už se v utkání nestalo, a slávisté si tak připsali třetí výhru v řadě.

Další přípravný zápas čeká sešívané v sobotu od 17:00 proti anglickému týmu Queens Park Rangers.