V pondělí malé pražské derby na Dukle

Po vítězném finále domácího poháru nad Jabloncem čeká sešívané další ligové utkání, Slavia nastoupí v pondělí od 18:00 na Julisce proti Dukle.

Co očekává od zápasu na Dukle trenér Jindřich Trpišovský? „Musíme se po poháru zkoncentrovat, myšlenky jsme upínali k němu. Nejdůležitější teď bude dát se dohromady a soustředit se na ligu. Máme cíl, že chceme ze tří zápasů třikrát vyhrát a udělat devět bodů, v tabulce ještě hrajeme o hodně. Základ je uspět na Dukle, tam je to vždy speciální utkání, atletická dráha, specifický stadion. Dukla v poslední době domácí utkání zvládla, jak proti Liberci, tak proti Brnu. Pro nás je nejdůležitější, abychom byli schopni podat podobný výkon jako proti Jablonci a Plzni. Když podáme stejně kvalitní, poctivý a fotbalový výkon, tak je to první předpoklad úspěchu,“ říká trenér před pražským derby s Duklou.

Specifika Julisky připomíná také Jaromír Zmrhal: „Tam se hraje nepříjemně, je to otevřený stadion. Vždycky se tam hrála těžká utkání. Čekám velký boj,“ očekává od zápasu zástupce kapitána.

Zároveň se ale reprezentant těší na téměř domácí prostředí: „Určitě přijde více našich fanoušků, než bude mít Dukla, Slavia je v tomhle výborná. Ale je to otevřený stadion, fanoušci nejsou tak blízko. Je to jiné než doma v Edenu,“ dodává Jaromír Zmrhal.

Na podporu fanoušků se těší také trenér: „Když jsem chodil sledovat zápasy na Duklu, tak tam moc lidí nechodilo. Když jsem ale byl na utkání Dukly se Slavií, tak tam byla vždy výborná kulisa od slávistických fanoušků. Doufám, že to bude tentokrát podobné, navíc umocněné ziskem poháru. Je to další velká odpovědnost pro nás, musíme podat dobrý výkon. Když lidé přijdou, tak se musíme odvděčit co nejlepším výkonem, jako třeba v posledním zápase, takže se na to hodně těším,“ říká trenér k fanouškovské podpoře.

Marodka zůstává podobná jako před finálovým utkáním poháru: „Bude k dispozici Kuba Hromada, který se z lehčího otřesu mozku snad dal dohromady. Nechci to zakřiknout, půjde do plné zátěže, to rozhodne, jestli bude k dispozici k utkání. Nominace bude nejspíš stejná jako na utkání s Jabloncem,“ upřesňuje Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

včera
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

První gól nás srazil, říká Michal Frydrych

před 2 dny
Hned v úvodu utkání měl velkou šanci, stejně jako řada jeho spoluhráčů ale ztroskotal na brankáři Hrubém. „Kdybychom vedli jedna nula, měl by to Jablonec o to těžší," lituje Michal Frydrych.

Juniorka: Tři body z Vysočiny

před 2 dny
V předposledním soutěžním duelu sezony 2017/18 zajížděla juniorka Slavie na Vysočinu, kde se utkala s domácí Jihlavou. Sešívaní vstřelili v každém poločase jeden gól a z Jihlavy vezou tři body za výhru 2:0.

Další články