U16: Prvenství z Nizozemska

O prodlouženém velikonočním víkendu cestoval tým U16 na turnaj do Nizozemska. Na turnaji neobdržel tým Petra Mikolandy jedinou branku a do Česka dovezl zlaté medaile!
V úvodním duelu turnaje sešívaní branku nevstřelili a s celkem AD Den Haag remizovali 0:0. Ve druhém zápase byl soupeřem švédský tým Västerás SK, ten Slavia porazila jasně 5:0 díky trefám Adama Touly, Lukáše Hroníka, Jakuba Křišťána, Martina Šuberta a Jakuba Štěpničky. Základní skupinu uzavřel tým U16 zápasem s Twente. Také třetí utkání skončilo výhrou 5:0! Tentokrát se Adam Toula prosadil hned dvakrát, další branky přidali František Matys, Jan Kulhavý a Martin Šubert. Ze základní skupiny A tak sešívaní postoupili z prvního místa!

Ve finále byl soupeřem belgický KV Mechelen. Díky zásahům Karla Hrubeše a Martina Douděry Slavia U16 svého soupeře porazila 2:0 a získala první místo!

Výsledky

Skupina A

SK Slavia Praha - AD Den Haag 0:0
SK Slavia Praha - Västerás SK 5:0 (2:0)
Branky:
Toula, Hroník, Křišťan, Štěpnička, Šubert
SK Slavia Praha - FC Twente 5:0 (0:0)
Branky:
2x Toula, Matys, Kulhavý, Šubert

Finále

SK Slavia Praha - KV Mechelen 2:0 (0:0)
Branky:
Hrubeš, Douděra 

Hned šest hráčů se dostalo do nominace českého národního týmu U16 na Turnaj čtyř zemí v Rumunsku, kde kromě domácího celku změří Česko síly s Nizozemskem a Polskem. Nominováni byli Jan Sirotník, David Štětka, Jakub Křišťán, Lukáš Hroník, Martin Douděra a Adam Toula.

Aktuálně

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

včera
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

První gól nás srazil, říká Michal Frydrych

před 2 dny
Hned v úvodu utkání měl velkou šanci, stejně jako řada jeho spoluhráčů ale ztroskotal na brankáři Hrubém. „Kdybychom vedli jedna nula, měl by to Jablonec o to těžší," lituje Michal Frydrych.

Juniorka: Tři body z Vysočiny

před 2 dny
V předposledním soutěžním duelu sezony 2017/18 zajížděla juniorka Slavie na Vysočinu, kde se utkala s domácí Jihlavou. Sešívaní vstřelili v každém poločase jeden gól a z Jihlavy vezou tři body za výhru 2:0.

Další články