Výsledky mládeže: Úspěšný víkend dorostů a žáků | SK Slavia Praha

Výsledky mládeže: Úspěšný víkend dorostů a žáků

PRAHA - Týmy mladších dorostů vstoupily do jarní části soutěže úspěšně, oba dokázaly nad Pardubicemi zvítězit, jejich brankáři navíc udrželi čisté konto. Starší žáci si s Pardubicemi také poradili, když obě družstva sešívaných vsítila pět branek.

SKSU19

SK Slavia Praha – Karviná 2:0 (2:0)
Branky:
10. Bucha, 42. Marco Lauricella
Sestava: Radimský - Schneider, Stropek, Mareš, Pek - Bucha, Beňo (68. Stehno), A. Lauricella - Vejvar (81. Kovařík), M. Lauricella, Havrda (88. Bielesz)

Reportáž z utkání čtěte zde.

SKSU18

SK Slavia Praha – Kladno U19 2:1
Branky: 50. J. Pek, 81. D. Bílek - 48. Kafka
Sestava: Přibyl - Ielitro, Drozda, Straka, Kotěra - Havránek, Škarda (46. Petrák), Mich. Douděra - Bielesz, Azilinon (46. D. Bílek), J. Pek

Zápas hodnotil trenér
Michal Petrouš: „V prvním poločase se nám nedařila ofenzivní činnost, kdy jsme při zakládání útočné fáze byli hodně nepřesní a scházely nám sprintové náběhy za obranu. Soupeř nastoupil s taktikou na rychlé brejky, kdy bránil od vlastní poloviny v deseti hráčích a čekal na naše zaváhání. Několik rychlých protiútoků si vytvořil, ale naše obrana stačila zareagovat. V jedné situaci nás podržel brankář Přibyl.

Ve druhém poločase nastalo zlepšení, naše hra začala být přímočařejší, zlepšila se kombinace a začali jsme se dostávat více do zakončení. I přestože se soupeř dostal do vedení, tak mužstvo opět správně zareagovalo a dokázalo výsledek otočit na svoji stranu.

Ve druhém poločase naši hru opět pozitivně ovlivnili oba střídající hráči, jak Adam Petrák, který na sebe vzal zodpovědnost při zakládání útočné fáze, tak David Bílek, který svými náběhy za obranu dělal soupeři velké problémy a nakonec vstřelil vítěznou branku, když doklepával balon do prázdné branky po vynikající kombinaci na jeden dotek."

SKSU17

SK Slavia Praha - Pardubice 0:1 (0:1)
Branky:
Valenta
Sestava: Trefil - Bárta, Mach, Vincour, Michovský (46. Hrubý) – Janoušek (12. Novák) , Vaněk, Zinhasovič (65. Bejbl), Valenta - Čvančara (76. Krupička), Krobot (61. Krobot)

Petr Mikolanda: „První mistrovské utkání nás svedlo se soupeřem, s kterým jsme na podzim prohráli a v zimě remizovali. Nyní jsme chtěli stoupající výsledkovou tendenci potvrdit vítězstvím. To se klukům povedlo hned na začátku zápasu, kdy jsme se prosadili po rohovém kopu a mohli mít klid. To se bohužel nestalo. Kluci odpracovali, oběhali a odsoubojovali mraky minut, ale kombinace vázla na nepřesnosti našich přihrávek. Domácí hráli hodně vysunutě a my jsme ani tuto výhodu nedokázali využít, jelikož jsme nezvládali kvalitní styl kopu do míče. Kluci si 3 body zasloužili, jelikož vyhráli i na šance, kdy jsme šli třikrát sami na domácího brankáře a jen vlastní zbrklostí a nepřesností jsme zakončili slabě nebo nepřesně.“

SKSU16

Pardubice – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)
Branky:
Eichler, Kubiš, Stárek
Sestava: Sirotník - Hošek, Walter, Vlček, Kosek, Eichler (60. Červ), Vít, Brojo (65. Stárek), Zeronik, Vlasák (65. Schneider), Kubiš (55. Bývalec)

Zápas hodnotil asistent trenéra
Matěj Laža: „První jarní mistrovské utkání jsme sehráli na UMT v Pardubicích. Do utkání jsme vstoupili opět aktivně a hned po deseti minutách vstřelil branku Eichler, který využil přihrávky Zeronika z pravé strany a z hranice pokutového území prostřelil tvrdou ranou domácího brankáře. Nadále jsme drželi míč a snažili se prokombinovat zhuštěnou obranou soupeře, který bránil v hlubokém bloku tvořeným občas i všemi hráči. Z tohoto bloku se snažil vyrazit při naší chybné rozehrávce do rychlého protiútoku, ale naše obrana pracovala spolehlivě a všechny náznaky šance zastavila daleko od naší branky. Ve 30. minutě se odhodlal ke střele z dálky Brojo, domácí brankář míč neudržel a dobíhající Kubiš tak měl úlohu jednoduchou. Do kabin jsme tak šli za stavu 0:2. Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil, většinu času jsme kombinovali na soupeřově polovině a snažili se přidat další branky. Ta jediná padla v 70. minutě, kdy Červ kolmou přihrávkou mezi stopery našel Stárka, ten se tváří v tvář domácímu brankáři dokázal prosadit a uzavřel skóre na konečných 0:3.“

SKSU15

SK Slavia Praha – Pardubice 5:0 (1:0)
Branky:
2x Starý, Toula, Douděra, Kulhavý
Sestava: Surovčík - Chalupa (36. Leitl), Lytvyn, Štětka, Podrapský - Starý, Kopáček (50. Hrubeš), Křišťan (36. Štěpnička) - Douděra, Toula, Kulhavý

Zápas hodnotil trenér Petr Karoch: „Zápas s týmem, který nás na podzim připravil o body, jsme ovládali od samého začátku. Hodně aktivní jsme byli bez míče, kvalitním presinkem donutili soupeře k chybám v rozehrávce a posléze i k nakopávaným míčům. Velmi slušný byl i fotbalový výkon. Je jen škoda, že první branka přišla až těsně před přestávkou. Góly přibývaly po změně stran. Ve druhém poločase jsme však měli i několikaminutové hluché pasáže, kdy práce s míčem i fotbalové akce postrádaly kvalitu. Výkon družstva hodnotím poměrně vysoko, i když ne vše se povedlo.“

SKSU14

SK Slavia Praha – Pardubice 5:1
Branky:
Alijagič, Veliký, Náprstek, Šmicer, Kordiak
Sestava: Vágner (36. Šmerda) – König (47. Snětivý), Prebsl, Šimoník, Krunert – Málek (36. Šmicer), Višinský (36. Váňa), Langhamer (59. Horský) – Veliký (47. Kordiak), Alijagič, Náprstek (47. Brejcha)

SKSU13

SK Slavia Praha – Brno 2:2 – přípravné utkání, hráno na celé hřiště
Branky: Š. Beran, Beneš
Sestava: Slavata - Tischler, Fatrdle, Novák, Labík - Krstevski, Beran Š., Beneš - Mazánek, Beran, Motyčka (Gothard, Čížek, Križan, Vinš)

Utkání hodnotil trenér Ondřej Jura: „Utkání s Brnem jsem odehráli na Xaverově za vytrvalého deště na ne příliš kvalitním povrchu, což se pro nás ukázalo jako neřešitelný problém. Ve hře jsme měli obrovský počet nepřesností, nebyli jsme schopni zpracovat míč, natož zahrát jakoukoliv kombinaci. Utkání se tedy neslo v duchu soubojových situací na středu hřiště. Brno šlo po křídelní akci brzy do vedení. Poté jsme převzali iniciativu a vytvořili si dvě ložené šance, bohužel nedokážeme skórovat ani do prázdné branky. Vyrovnat se nám podařilo až ke konci poločasu, kdy jsme se prosadili po dorážce ze střely ze střední vzdálenosti. Ve druhém poločase se na obrazu hry nic nezměnilo. Na obou stranách byl velký počet nepřesností a po naší hrubé chybě v obraně jsme soupeře pustili opět do vedení. Poté jsme změnili rozestavení na dva útočníky a soupeře dostali pod velký tlak, který jsme po několika šancích přetavili v branku až pár minut před koncem. Utkání se nám moc nevydařilo, chyběla nám kvalita v individuálních herních činnostech a vůbec jsme se dokázali přizpůsobit nepříznivým podmínkám.“

SKSU12

Dukla Praha – SK Slavia Praha 9:35 (4:16) – přípravné utkání
Sestava: Tomas, Malý, Kučera, Hunal, Žitný, Blažek, Mikulanda, Koval, Kruhlyk, Bárta, Mervard, Hejduk, Planka, Kopecký, Toula, Benlalam, Čejka,Jelínek, Wesolowski
Branky: 7x Toula, 5x Mikulanda, 4x Kruhlyk, 4x Wesolowski, 4x Jelínek, 3x Planka, 2x Benlalam, 2x Blažek, 2x Kopecký, 2x Čejka, Koval, Žitný, Hunal

Přípravné utkání na Dukle hodnotil trenér Martin Hladík: „Další přípravný zápas jsme sehráli s Duklou Praha na jejím hřišti 7+1 na dvě hřiště. Obě hřiště byla rozměrově menší, což znamenalo, že jsme měli na práci s míčem méně času a byli jsme hned pod tlakem soupeře. Po pomalejším začátku a problémech při dostupování hráčů jsme se pomalu rozehrávali a dostávali ke kombinační hře, díky které jsme si vytvářeli velké množství šancí. Bohužel efektivita v zakončení byla nízká a spoustu šancí jsme ledabyle zahazovali, jinak mohlo být skóre ještě vyšší. Bohužel jsme v tomto zápase byli velmi laxní v bránění a inkasovali jsme velké množství branek.“

SK Slavia Praha – Brno 17:5 – přípravné utkání
Sestava: Malý, Koval, Rys, Jelínek, Hejduk, žitný, Toula, Bárta, Blažek, Čejka, Hunal, Kruhlyk, Mervard, Mikulanda, Kopecký, Benlalam, Kučera, Planka, Wesolowski, Tomas
Branky: 3x Toula, 2x Rys, 2x Planka, 2x Kučera, 2x Jelínek, 2x Kruhlyk, Hejduk, Wesolowski, Hunal, Bárta

Utkání hodnotil trenér Martin Hladík: „Další přátelský zápas jsme sehráli za velmi složitých podmínek, kdy pršelo a umělá tráva byla velmi mokrá a nevyhovovala příliš technickému fotbalu. Na jednom hřišti, kde soupeř nasadil své lepší hráče, se hrál vyrovnaný fotbal a zápas. Zde se bojovalo o každý kousek hřiště a byla k vidění řada soubojů. Bohužel jsme nedokázali dostatečně dobře kombinovat a dopouštěli jsme se řady zbytečných ztrát. V obranné činnosti jsme byli velmi laxní. Na druhém hřišti, kde soupeř nasadil slabší hráče, jsme jasně dominovali a byli jsme jasně lepším týmem. Dobře jsme kombinovali, dominovali jsme zápasu a dali jsme řadu pěkných branek.“